Najčítanejšie články v mesiaci marec

Portugalská europoslankyňa Ana Gomesová (členka frakcie Socialisti a demokrati v EP) viedla misiu europoslancov na Malte po vražde novinárky Daphne Caruany Galiziovej. Pre náš portál povedala, že má pochybnosti, či Robert Fico patrí do socialistickej rodiny.

 

Benedek Jávor, člen monitorovacej misie z Európskeho parlamentu, hovorí že je šokujúce, že slovenské orgány nevyšetrili roky známe informácie o finančných podvodoch.

 

Vedúci misie Európskeho parlamentu na Slovensku naznačili, že európske inštitúcie sa budú musieť bližšie pozrieť na tunajšie čerpanie eurofondov. Podporili tiež celoeurópske opatrenia na ochranu novinárov.

 

Z debaty europoslancov so slovenskými inštitúciami vyplynulo, že väčšina vystupujúcich kontext diania na Slovensku pozná, resp. sa zoznámila s obsahom zhrnutia rozhovorov, ktoré na Slovensku viedla delegácia europoslancov.

 

Od 1. apríla sa budú môcť občania Európskej únie legálne dostať k všetkému online obsahu, ktorý si predplatili doma, a to kdekoľvek v Únii. Umožní to nová legislatíva Európskej únie.

 

Európsky investičný fond (EIF) v spolupráci s Medzinárodnou investičnou bankou a piatimi krajinami, vrátane Slovenska, spustil iniciatívu s názvom Stredoeurópsky fond fondov (CEFoF), ktorý má naštartovať kapitálové investície v stredoeurópskom regióne. Slovensko prispeje desiatimi miliónmi eur.

 

Slovensko stále čelí problémom s odpadmi, ťažbou dreva, znečistením ovzduším či komplikovaným prechodom na obnoviteľné zdroje energie. Vyplýva to z najnovšej Správy o krajine – Slovensko 2018 z dielne európskej exekutívy.

Partner

Projekt EP7 Vote for your EU

Sledujte

Mediálny partner