Najčítanejšie články za mesiac september

Premiér Robert Fico v relácii TA3 ” V politike” vysvetľoval svoju predstavu toho, čo obnáša „byť v jadre EÚ“. Hovorí, že Jadro bude mať svoju cenu, tak ako vstup do EÚ. Viac o jeho predstave sa dočítate tu.

Siim Sikkut je šéfom estónskeho e-Governmentu. V rozhovore objasňoval, ako estónska digitalizácia funguje, ako sa z malej krajiny stala hviezda digitálneho sveta a čo sa chystajú zaviesť v najbližšom čase.

Posledné týždne stúpajú ceny masla nezvyčajnou rýchlosťou. Mliekari a obchodné reťazce sa nevedia zhodnúť, kto za tento stav môže. Obe strany na seba ukazujú prstom.

Ryszard Petru chce pre Poľsko euro a je ochotný prijať “bezpečný” počet utečencov. Odmieta zlaďovanie sociálnych politík v EÚ ale aj tendencie vrátiť integráciu k základom voľného trhu. Prečítajte si rozhovor so šéfom liberálnej strany Poľska.

O transformácii regiónu hornej Nitry sa na Slovensku diskutuje, jej aktéri sa však nestretávajú na rovnakých fórach. Na okrúhly stôl v Prievidzi neprišli zástupcovia Hornonitrianskych baní, vlády ani trenčianskeho kraja.