Peter Pollák bol zvolený za podpredsedu delegácie pre vzťahy s Ruskom

Peter Pollák [TASR/Jakub Kotian]

Slovenský europoslanec Peter Pollák (OĽaNO) bol vo štvrtok poobede v Bruseli zvolený do funkcie podpredsedu delegácie Európskeho parlamentu pre vzťahy s Ruskou federáciou.

Pollák v rozhovore pre TASR túto informáciu potvrdil a vyjadril radosť, že dostal potrebnú dôveru od členov zákonodarného zboru EÚ, ako aj zo strany politickej frakcie, ktorú v EP zastupuje – Európskej ľudovej strany (EPP).

“Mojou snahou bude konsolidovať vzťahy s Ruskom na všetkých úrovniach vrátane tej bezpečnostnej. Je to dôležitý partner pre mnohé členské krajiny EÚ a vzájomné vzťahy treba konsolidovať,” povedal pre TASR.

Zároveň však upozornil, že netreba zabúdať na skutočnosť, že územná celistvosť Ukrajiny bola narušená zo strany Ruska.

Pre slovenskú delegáciu EPP v europarlamente bol štvrtok významným dňom, lebo v rámci dopĺňania neobsadených pozícií v štruktúrach tejto inštitúcie bol za predsedu delegácie Európskeho parlamentu pre vzťahy s Čiernou Horou zvolený slovenský europoslanec Vladimír Bilčík (SPOLU – občianska demokracia).

Vladimír Bilčík sa stal predsedom delegácie EP pre vzťahy s Čiernou Horou

Slovenský europoslanec Vladimír Bilčík (Spolu) bol zvolený za predsedu delegácie Európskeho parlamentu pre vzťahy s Čiernou Horou.

Delegácie EP organizujú medziparlamentné schôdze, kde majú možnosť diskutovať o otázkach priamo s volenými zástupcami krajín, na ktoré sa zameriavajú, a na pravidelných zasadnutiach v Bruseli či v Štrasburgu ich členovia diskutujú o vzťahoch medzi EÚ a jej partnermi.

<

Partner

Legitimate, Effective and Visible European integration - LovEU

Sledujte

Legitimate, Effective and Visible European integration - LovEU

Aktuálne informácie

Obsahový partner