Stále sa hľadá autor loga slovenského predsedníctva

Zdroj: TASR/Michal Svítok

Už len desať majú potenciálni záujemcovia na predloženie svojho návrhu loga pre slovenské predsedníctvo v Rade EÚ v roku 2016.

„Zakreslite sa do histórie Slovenska a vytvorte logo slovenského predsedníctva,“ vyzýva potenciálnych záujemcov slovenské ministerstvo zahraničných vecí. Autor víťazného loga získa finančnú odmenu 4500 eur, pripomína rezort zahraničných vecí.

Do súťaže sa podľa ministerstva môžu zapojiť právnické aj fyzické osoby, odborníci aj laici. Podmienkou je, aby záujemcovia o vytvorenie loga ku dňu vyhlásenia súťaže dosiahli vek 18 rokov. Súťaž prebieha od 22. januára 2015.

Predpokladaná hodnota zákazky je podľa webstránky rezortu zahraničia 4500 eur bez DPH. Logo by podľa ministerstva malo vyjadrovať, že Slovensko je:

  • Mladá, dynamická a zodpovedná krajina, ktorá má za sebou úspešný európsky príbeh;
  • Pevná, neoddeliteľná súčasť Európy, ktorá sa vyznačuje bohatou rôznorodosťou na malom území a ktorá poskytuje množstvo príležitostí;
  • Krajina inovatívnych a kreatívnych ľudí, ktorá ponúka svoje hodnoty a zručnosť v prospech EÚ.

Návrh loga, ako aj dizajn manuál musí spĺňať parametre (bližšie info o podmienkach súťaže TU). Ponuky treba predložiť do 16. marca 2015, poštou do podateľne MZVaEZ SR alebo elektronicky na adresu: logoskpres2016@mzv.sk.

„Prostredníctvom loga chceme podporiť pozitívne vnímanie EÚ a jej prínosov, obraz Slovenska ako aktívnej súčasti únie a pozitívne nás prezentovať v zahraničí,“ dopĺňa ministerstvo zámer súťaže.

Súťaž sa v dizajnérskej komunite stretla aj s kritikou. Vo svojom blogu na HN "Prečo nemôže mať Slovensko dobré logo" na ňu reaguje člen výberovej komisie Róbert Slovák, prezident Klubu reklamných agentúr.