Naživo: Európska debata prezidentských kandidátov

V roku 2017 sa traja najvyšší ústavní činitelia, vrátane prezidenta SR, prihlásili k proeurópskej a transatlantickej orientácii Slovenska. Dnes by takéto spoločné vyhlásenie bolo pravdepodobne problematickejšie. Majú kandidáti na prezidentský úrad ambíciu zohrávať aktívnu úlohu pri určovaní zahraničnopolitickej orientácie? Vedia pomenovať strategické záujmy Slovenska na európskej scéne? Kde má mať Slovensko červené línie? Videli by kandidáti radi EÚ skutočne federálnou alebo sú presvedčení, že sme už zašli príliš ďaleko? Ako chcú motivovať k aktívnej účasti verejnosti v májových európskych voľbách?

Účasť potvrdili:

Maroš Šefčovič
Robert Mistrík
Štefan Harabin

Diskusiu moderujú: Zuzana Gabrižová (EURACTIV Slovensko) a Martin M. Šimečka (DENNÍK N)

 

Live stream:

EURÓPSKA DEBATA PREZIDENTSKÝCH KANDIDÁTOV

🔴 EURÓPSKA DEBATA PREZIDENTSKÝCH KANDIDÁTOVMajú kandidáti na prezidentský úrad ambíciu zohrávať aktívnu úlohu pri určovaní zahraničnopolitickej orientácie? Vedia pomenovať strategické záujmy Slovenska na európskej scéne? Ako chcú motivovať k aktívnej účasti verejnosti v májových európskych voľbách? Aj na tieto odpovede budeme hľadať odpovede s:🎤 Maroš Šefčovič🎤 Robert Mistrík🎤 Štefan Harabin

Publiée par EURACTIV.sk sur Jeudi 7 février 2019

 

 

 

 

 

 

 

 

Toto podujatie je spolufinancované Európsku úniou prostredníctvom grantu Európskeho parlamentu č. COMM/SUBV/2019/0036.

Toto podujatie reprezentuje výlučne názory autorov/vystupujúcich. Európsky parlament nezodpovedá za akékoľvek použitie informácií obsiahnutých počas podujatia.

Partner

Projekt EP7 Vote for your EU
This Time I'm Voting

Sledujte

Mediálny partner