Cadbury znížila spotrebu vody o 10 %

Britský výrobca cukroviniek Cadbury postupne napĺňa svoje ambiciózne plány zodpovedného podnikania. Spoločnosť do výroby implementovala stratégiu úspory vody a podľa medziročného porovnania zistili, že jej spotrebu v roku 2007 znížili o 10 % oproti roku 2006. Hovorí o tom report zverejnený v piatok (14. novembra).

Tieto opatrenia chcú postupne zaviesť na všetkých kontinentoch, kde má Cadbury svoje továrne. V pacifickom a ázijskom teritóriu už zaviedli štandard vyváženého využitia vody, ktorý by mal zredukovať plytvanie a rozvinúť efektívne spracovanie dažďovej vody. Do roku 2020 by tak chceli znížiť celkovú spotrebu vody na 20 %.  

Rovnako do roku 2020 chcú o polovicu znížiť aj mieru uhlíkových emisií. Tento cieľ sa im však zatiaľ nedarí naplniť podľa očakávaní. Aj keď za rok 2007 oproti roku 2006 zaznamenali 3,6-percentný pokles, v porovnaní s rokom 2005 ide o mierny nárast. Spoločnosť pracuje tiež na vývine obalových materiálov na cukrovinky. Cieľom je znížiť spotrebu obalových surovín o 10 % na tonu produktov a 25 % na sezónne výrobky ako sú veľkonočné vajíčka.