Remeslo má zlaté dno… Alebo deravé? 2. slovensko-česká konferencia o fundraisingu

PROMOTED CONTENT

Nad tohtoročnou konferenciou s názvom Remeslo má zlaté dno… Alebo deravé? prebrala záštitu predsedníčka vlády SR pani Iveta Radičová.

2. slovensko-česká konferencia o fundraisingu predstavuje príležitosť na sieťovanie fundraiserov, donorov a ďalších záujemcov o tému získavania zdrojov, a sprostredkúva im možnosť odborného vzdelávania. Prináša inšpiratívne podnety pre získavanie zdrojov od skúsených expertov z domova i zo zahraničia, posilnenie profesionálneho fundraisingu a rozvoj profesie fundraisera u nás.

Tento rok sa o svoje skúsenosti podelia zahraniční experti ako napríklad Kay Sprinkel Grace z USA, ktorá prezradí, ako načúvať snom darcov a budovať a kultivovať vzťahy s nimi, či kto sú to veľkí darcovia a ako ich motivovať.  Tony Myers z Kanady sa bude venovať témam ako prelomenie kruhu chudoby mimovládnej organizácie, sile slova áno a čo robiť v prípade, ak vás vytáča vaša správna rada. Bernhard Drumel z Rakúska poskytne recept na integráciu spoločenskej kampane a individuálnej podpory.  Z domácich a českých expertov vystúpia napríklad Andrej Kiska z Dobrého anjela, Jana Kelecsényi zo Slovenského výboru pre UNICEF, Peter Medveď z Nadácie Ekopolis, Jan Kroupa z Českého centra fundraisingu, Ota Kubinec z Hnutí DUHA, Tomáš Vyhnálek z Člověka v tísni a mnohí ďalší. 

Deň pred konferenciou (12. októbra 2011) sa uskutoční doplnkové podujatie – vzdelávací seminár pod názvom “Ako vytvoriť dynamický a úspešný fundraisingový program”, ktorý budú viesť fundraisingoví experti vyhľadávaní po celom svete Tony Myers z Kanady a Kay Sprinkel Grace z USA.

2. slovensko-česká konferencia o fundraisingu sa uskutoční 13. a 14. októbra 2011 v priestoroch Slovenskej sporiteľne na Tomášikovej 48 v Bratislave. Generálnym partnerom konferencie je Slovenská sporiteľňa, ďalšími partnermi sú Veľvyslanectvo Spojených štátov amerických, Direct Marketing a Eurobooks. Mediálnymi partnermi podujatia sú mesačníky Eurobiznis a Firma/Siesta, vydavateľstvo Iura Edition a webstránky Euractiv.sk, Euractiv.cz, Changenet.sk a Econnect.cz.

Všetky ďalšie podrobnosti o konferencii, vzdelávacom seminári ako aj registráciu sú k dispozícii na www.fundraising.sk/konferencia.

Autor: Katarína Bartovičová