Dosť bolo umu: Ako sa českí výrobcovia pripravujú na zákaz rumového éteru?

Česká vláda vyjednala na rumový éter päťročnú výnimku. [Pixabay]

Už rok mal v EÚ platiť zákaz výroby „tuzemáku“ s obsahom potenciálne nebezpečného rumového éteru. Hoci si Česko v apríli 2018 vyjednalo päťročnú výnimku, výrobcovia nečakali a rovno sa pustili do výroby alternatívnych aróm.

Európsky úrad pre bezpečnosť potravín (EFSA) označil aromatickú látku nazvanú rumový éter, vďaka ktorej získava český „tuzemák“ svoju typickú chuť, za potenciálne nebezpečnú pre ľudské zdravie už približne pred desiatimi rokmi.

Štúdia úradu konkrétne poukazovala na látku furán, ktorá môže byť rakovinotvorná.

„Je to látka, ktorá sa vyskytuje v rôznych potravinách, ale európsky úrad ju označil za nebezpečnú práve v aróme, ktorá sa používa na výrobu u nás populárnej liehoviny tuzemák,“ poznamenal výkonný riaditeľ Únie výrobcov a dovozcov liehovín v Českej republike, Vladimír Darebník.

EÚ nastavila desaťročné prechodné obdobie, počas ktorého mohli výrobcovia dokázať, že éter do zoznamu podozrivých látok nepatrí. Nestalo sa tak a obdobie skončilo v apríli minulého roka.

Europoslanci: Návrh výrobcov alkoholu o označovaní je sklamaním

Skupina europoslancov vyzvala Komisiu, aby zamietla návrh výrobcov alkoholu o označovaní zloženia ich produktov. Tí presadzujú väčšiu flexibilitu a alternatívne spôsoby informovania spotrebiteľov.

Česká vláda nakoniec dokázala vyjednať dlhšiu lehotu.

„Výnimka bola predĺžená o ďalších päť rokov s tým, že pokiaľ bude rumový éter používaný, musí byť o tom zákazník informovaný textom na etikete, ktorý upozorní na možné špecifické riziká, spojené s používaním tejto látky,“ vysvetlil Darebník a dodal, že české ministerstvo poľnohospodárstva zároveň vydalo špeciálnu vyhlášku, upravujúcu národnú legislatívu.

Vplyv na celú výrobnú sieť

Veľká popularita tuzemáku medzi českým obyvateľstvom spôsobila, že väčšina výrobcov dlho pred uplynutím lehoty začala intenzívne hľadať alternatívne rumové arómy, ktoré by problematickú látku neobsahovali.

„Vzhľadom na nové pravidlá pre používanie klasickej rumovej arómy, a na to, že sa konanie o predĺžení výnimky značne natiahlo, prešla prevažná väčšina výrobcov na výrobu tuzemáku s obdobnou arómou,“ opísal súčasný stav Darebník. Alternatívy majú podľa neho zmyslové vlastnosti veľmi blízke pôvodnej aróme, ale rumový éter neobsahujú. K výpadku výroby na českom trhu vraj preto nedošlo.

Pre liehovar Stock Plzeň-Božkov napríklad plánované zmeny údajne nespôsobili výraznú prekážku. „V súčasnej dobe žiadne zásadné vplyvy na našu spoločnosť v tejto súvislosti neevidujeme,“ nechal sa počuť marketingový riaditeľ spoločnosti, Tomáš Hejkal.

Slováci na alkohol míňajú každý rok viac peňazí, pijú ale menej

Slovenská domácnosť každý rok zaplatí za alkohol v priemere 200 eur. V celej Únii sa na alkoholické nápoje utratilo 130 miliárd eur.

Nie všetkým sa však situácia zdá bezproblémová. Nové pravidlá totiž neovplyvnili len liehovary.

Konkrétny vplyv je možné ilustrovať na spoločnosti Aromka Brno, ktorá vo výrobnej sieti figuruje ako medzičlánok. Z rumového éteru vyrába rumovú arómu, ktorú liehovary do tuzemáku pridávajú.

Novinky spôsobili brnianskej firme problémy. Podľa jej konateľa Jaroslava Bažanta došlo k zníženiu odbytu rumovej arómy, s čím súviselo zníženie výroby. Zamestnancov musela Aromka začať využívať na iných miestach.

Plánovaný zákaz Bažant označuje ako „rumové divadlo“. „Ako divadlo to nazývam preto, lebo v minulosti sa v iných krajinách EÚ furán využíval ako súčasť vstupnej suroviny a nikomu to nevadilo,“ povedal kriticky.

Jeho kolegovia okamžite začali hľadať optimálnu náhradu. „Pri v súčasnosti používanej aróme je zložka furánu potlačená na desatinu pôvodných hodnôt. Niektoré naše rumové arómy sú bez furánu, ale ich obsah má zásadný vplyv na konečnú chuť výrobku,“ dodal pre EURACTIV.cz Bažant.