Dvojaká kvalita potravín v Únii? Európske výskumné centrum zverejnilo výsledky ďalšej štúdie

Ilustračný obrázok. [TASR/AP/Victoria Jones/PA]

Spoločné výskumné centum Európskej komisie predstavilo výsledky rozsiahlej, dlhoočakávanej štúdie. Tá rozdiely v kvalite potravín skutočne našla. Predstavy o „lepších“ potravinách na západe však odmieta podobne, ako obdobná štúdia z roku 2019.

Štúdia, ktorú v utorok (23. marca) zverejnilo Spoločné výskumné centrum Európskej komisie (JRC), dvojakú kvalitu pri potravinových produktoch potvrdila. Rozdiely však podľa nej nesúvisia s geografiou. Správa tak rúca mýtus o tom, že do východnej Európy prichádzajú potraviny v horšej kvalite, ako na Západ.

JRC, výskumné a vedecké stredisko Európskej komisie, chcelo v štúdii zistiť, či predtým objavené rozdiely v zložení výrobkov môžu byť vnímané ľudskými zmyslami.

Výskumníci v niekoľkých členských štátoch EÚ odobrali vzorky 20 balených potravinárskych výrobkov. Následne skúmali zmyslové reakcie na ne u vybranej skupiny ľudí. Až pri polovici výrobkov experti narazili na rozdiely. Ľudia totiž potvrdili, že zmeny vnímali v rovnakých výrobkoch, ktoré sa ukázali byť iné aj svojim zložením.

Zo zistení preto vyplýva, že rozdiely v chuti, či vzhľade výrobku, ktorý sa predáva pod rovnakou značkou, no s iným zložením, by mohli byť markantné. Dokázali by ovplyvniť aj výber spotrebiteľa.

Štúdia však tvrdí, že pozorované rozdiely nesúvisia s geografiou. Rozdelenie medzi potravinami z východu a západu tak vedci nezaznamenali.

Výskumníci zároveň potvrdili zistenia štúdie z rokov 2018 a 2019, v ktorej našli rozdiely až u tretiny výrobkov. Tie neboli zjavné z prednej strany balenia, ale iba zo zložiek. Ani prvá, staršia štúdia však koreláciu s miestom predaja, teda geografiou nezistila.

Dvojaká kvalita potravín existuje, no geografická diskriminácia nie, zistila štúdia Komisie

Komisia testovala celkovo 128 rôznych potravinových výrobkov. Až 31 percent z nich malo rovnaký, či veľmi podobný obal, no rozdielne zloženie. Analytici tesovali napríklad nápoje od Coca Coly, pudingy a mrazenú pizzu Dr. Oetker, či pivo Corona. 

Dvojaká kvalita potravín sa v ostatných rokoch stala v EÚ kontroverznou témou. Polemika odštartovala po tom, čo sa spotrebitelia, najmä z východných krajín, sťažovali, že zloženie určitých potravín, ako sú nealkoholické nápoje, káva, či rybie prsty, je v ich domovskej krajine odlišné, ako v západných členských štátoch.

Podľa spotrebiteľov, ktorí najskôr varovali pred možnými rozdielmi v kvalite potravín, sa tieto výrobky predávali ako identické alebo veľmi podobné.

Predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker vo svojom prejave o stave Únie v roku 2017 dokonca uznal, že problém existuje. Vtedy uviedol, že nebude akceptovať, aby sa ľuďom v niektorých častiach Európy predávali potraviny nižšej kvality ako v iných krajinách, zatiaľ čo balenie a značka by boli rovnaké.

„Prezentácia dvoch rôznych výrobkov v rovnakom značkovom obale je pre spotrebiteľov zavádzajúca a nespravodlivá,“ uviedla vtedy Věra Jourová, vtedajšia komisárka pre ochranu spotrebiteľa, s tým, že je odhodlaná proti takýmto praktikám výrobcov bojovať.

Potravinárske spoločnosti trvali na tom, zmeny, ktoré pri tovaroch robia, vznikajú v snahe prispôsobiť sa miestnemu vkusu, chutiam a dopytu. Výrobky nižšej kvality pod rovnakou značkou odmietali.

Eurokomisárka Jourová privítala aj druhú časť správy od JRC. Pripomenula, že EÚ stále venuje otázke dvojakej kvality „veľkú pozornosť“.

„V EÚ nemôže dôjsť k nespravodlivej diferenciácii výrobkov. Z tohto dôvodu sme posilnili naše spotrebiteľské zákony a splnomocnili najmä spotrebiteľov. Táto legislatíva sa musí rázne presadzovať a Komisia je pripravená v prípade potreby príslušné orgány podporiť,“ uviedla.

Expert z Komisie: Ak budeme kupovať výrobky nižšej kvality, nemôžeme očakávať, že z predajní zmiznú

Keď majú ľudia niečo radi, nezaujíma ich, čo im radí jesť nejaký úradník, hovorí jeden z najvyššie postavených Čechov v Európskej komisii, LADISLAV MIKO.

Slovenskí výrobcovia sa tešia

Výsledky štúdie privítali aj slovenskí značkoví výrobcovia. Podľa výkonného riaditeľa Slovenského združenia pre značkové výrobky (SZZV) Ľubomíra Tuchschera je to „potvrdenie jasného a odborného hlasu,“ že žiadny geografický princíp v zložení potravín v Únii neexistuje.

SZZV chváli výskumné centrum za použitú metodiku, kedy sa k jeho zisteniam mohli vyjadrovať aj samotní výrobcovia.

„Práve pri posudzovaní senzorických vlastností produktov, ako tomu bolo aj v tomto prípade, je zdôvodnenie viac ako potrebné. Predíde sa tým prípadným nedorozumeniam,“ vysvetľuje Tuchscher.

„Značkoví výrobcovia nielen na Slovensku konajú v zmysle základného princípu dodávky najvyššej možnej kvality podľa očakávaní spotrebiteľov,“ dodáva riaditeľ dobrovoľného združenia, ktoré zastupuje značkových výrobcov na Slovensku.

Rôzne recepty neznamenajú rôznu kvalitu

Hovorca FoodDrinkEurope Will Surman pre EURACTIV uviedol, že správa Európskej komisie „opäť potvrdzuje, že neexistujú dôkazy o rozdieloch v kvalite potravín medzi východom a západom“.

„Dúfame, že to upokojí spotrebiteľov, úrady a zainteresované strany, a presvedčí ich o tom, že nič také ako dvojaká  kvalita neexistuje,“ uviedol Surman. Podľa neho je nevyhnutné, aby všetky potraviny a nápoje boli bezpečné a vo vysokej kvalite bez ohľadu na to, kde v Európe sa predávajú.

„Aj keď recepty na jedlo a nápoje môžu byť upravené z mnohých dôvodov, okrem iného tak, aby vyhovovali špecifickým preferenciám spotrebiteľov, aby boli v súlade s vnútroštátnymi právnymi predpismi alebo aby optimalizovali využitie miestnych surovín, nemalo by sa to v žiadnom prípade zamieňať s ponukou menej kvalitných výrobkov,“ zdôraznil.

Floriana Cimmarusti, generálna tajomníčka organizácie Safe Food Advocacy Europe, pre EURACTIV uviedla, že zatiaľ čo štúdia JRC ukazuje, že nie je možné nájsť jasné geografické rozdiely, „problémy v rozdieloch v kvalite, ktoré je potrebné riešiť a ďalej preštudovať“ stále existujú.

„Organizácia SAFE je presvedčená, že spotrebitelia v celej Európe si zaslúžia výrobky rovnakej kvality, a preto keď si myslia, že kupujú výrobok rovnakej kvality, a pritom to nie je vždy tak, “ uviedla.