EURACTIV Podcast | Karahuta: Strategický plán nebude mať kvalitu, akú som si predstavoval

EURACTIV Podcast

Tento článok je súčasťou Špeciálu: Kam smeruje reforma európskeho poľnohospodárstva

Stratili sme jeden celý rok. Slovensko už nemá pri príprave nových agrodotácií pre farmárov toľko času na analýzy, ako mali ostatné krajiny, a preto by sme sa mali inšpirovať prácou ministerstiev zo zahraničia, hovorí v rozhovore šéf pôdohospodárskeho výboru JAROSLAV KARAHUTA.

Jaroslav Karahuta je expertom na poľnohospodárstvo a potravinárstvo v hnutí Sme rodina a predsedom Výboru NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie.

Jaroslav Karahuta v rozhovore pre portál EURACTIV Slovensko hovorí, že od rezortu pôdohospodárstva stále nevidel žiadny koncepčný materiál k príprave nového programového obdobia Spoločnej poľnohospodárskej politiky EÚ.

Myslí si, že Slovensko tak už nemá čas na analýzy potrieb a riešení pre agropotravinárstvo a malo by sa preto skôr inšpirovať prácou ostatných ministerstiev zo zahraničia

„Máme sa od koho učiť, máme sa s kým spojiť a máme sa s kým poradiť,“ hovorí expert hnutia Sme rodina.

„Keď si otvoríte stránku ministerstva pôdohospodárstva Českej republiky, tak analýzy jednotlivých intervencií alebo vertikál majú stovky strán. Každý dokument má 400 až 500 strán, kde sú podrobne rozanalyzované jednotlivé vertikály a dopady rozhodnutí či už na ekonomiku pôdohospodárstva, sebestačnosť alebo vidiek,“ dodáva.

Z rozhovoru si môžete pozrieť aj video:

EURACTIV Hosť: Stratili sme 15 mesiacov, som rád, že došlo k výmene ministra, hovorí Karahuta

Nový minister by ako prvý krok vo funkcii mal vypracovať materiál s prioritami a cieľmi pre súčasné programové obdobie, myslí si JAROSLAV KARAHUTA. „Bez toho sa nedá pohnúť ďalej. Nemôžete stavať dom, keď nemáte projekt. My ten projekt nemáme,“ hovorí.

Podcast nájdete v službách:

Soundcloud | Apple podcasty | Google podcasty | Spotify | PodBean | Sticher |

CastBoxOvercast | Podcastadict

 Partner  

Sledujte

 

Newsletter