Komisia otvára centrum pre skúmanie potravinových podvodov a kvality potravín

Vedomostné centrum začne fungovať od utorka 13. marca. [EPA/Marius Becker]

Európska komisia dnes oznámila, že sa s ohľadom na obavy spotrebiteľov súvisiace s kvalitou potravín rozhodla založiť Vedomostné centrum pre potravinové podvody a kvalitu potravín. Nové centrum bude pôsobiť v rámci Spoločného výskumného centra (JRC) patriaceho pod exekutívu Európskej únie.

Vedomostné centrum, ktoré začne fungovať od utorka 13. marca, je sieťou odborníkov z Komisie aj mimo nej. Jeho úlohou bude podporovať tvorcov politík EÚ a vnútroštátne orgány poskytovaním a výmenou najaktuálnejších vedeckých poznatkov o potravinových podvodoch a problémoch s kvalitou potravín.

Európa potrebuje riešiť jedlo komplexne

Európa musí pristupovať k svojej potravinárskej politike komplexne, aby bola schopná reflektovať nové výzvy. Dôležitý je pritom dôraz na udržateľnosť a zdravie, zhrňuje Európsky hospodársky a sociálny výbor.

Potravinové podvody a cezhraničná kriminálna činnosť

Komisia pripomenula sériu nedávnych prípadov potravinových podvodov, ktoré sa týkali olivového oleja, vína, medu, rýb, mliečnych výrobkov, mäsa a hydiny.

Okrem toho sú spotrebitelia vystavení aj nekalým obchodným marketingovým praktikám, najmä pri potravinách, ktoré sú ponúkané v podobnom balení, hoci majú odlišné zloženie.

Potraviny nikde v Únii nedražejú tak rýchlo ako na Slovensku

Na Slovensku si spotrebitelia v januári 2018 priplatili za potraviny a nealkoholické nápoje medziročne viac o 6,8 percent.

Centrum otvorí v Štrasburgu eurokokomisár pre vzdelávanie, mládež, šport a kultúru Tibor Navracsics, ktorý je zodpovedný za JRC, za prítomnosti podpredsedu Európskej komisie Maroša Ševčoviča a eurokomisárky pre spravodlivosť, spotrebiteľov a rodovú rovnosť Věry Jourovej.

„Keďže v prípade potravinových podvodov ide o cezhraničnú kriminálnu činnosť, je úlohou EÚ na tento problém reagovať,“ uviedol Navracsics s odkazom na nové centrum. To podľa neho prispeje k ochrane integrity potravinového reťazca Únie a zabezpečeniu kvality potravinárskych výrobkov, čo bude mať prínos pre Európanov.

Riaditeľka potravinárov: Podnikateľské prostredie nie je slovenskému potravinárstvu naklonené

Slovensko je s hrubou potravinárskou produkciou v objeme 3,8 mld. eur na chvoste krajín Európskej únie, píše nová šéfka Potravinárskej komory Slovenska JANA VENHARTOVÁ.

Komisárka Jourová, ktorá sa venuje otázke dvojakej kvality potravín pripomenula, že Komisia už prijala niekoľko konkrétnych krokov na riešenie tejto záležitosti.

Dodala, že bude dôležité získavať lepšie vedecké dôkazy, ktoré majú dodať experti a ich vedomosti z rôznych odborov. Centrum by malo prispieť aj k vývoju spoločnej skúšobnej metodiky, ktorá eurokomisii pomôže uplatňovať a presadzovať právne predpisy zamerané na potraviny a ochranu spotrebiteľov.

Vedomostné centrum pre boj proti potravinovým podvodom a kvalitu potravín bude tvoriť vestníky, interaktívne mapy, databázy a pravidelné správy. Všetky tieto informácie budú sprístupnené verejnosti.