Šéfom Pôdohospodárskej platobnej agentúry zostáva Jaroslav Jánoš

Na snímke generálny riaditeľ Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) Jaroslav Jánoš. [FOTO TASR/Pavol Zachar]

Novým výkonným riaditeľom Pôdohospodárskej platobnej agentúry bude Marián Bulla.

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ján Mičovský (OĽANO) rozhodol, že vo funkcii generálneho riaditeľa Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) naďalej ostáva Jaroslav Jánoš.

Víťaz minulotýždňového výberového rozhovoru Marián Bulla nastúpi počas mája na pozíciu výkonného riaditeľa. Informoval o tom Daniel Hrežík, hovorca Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR.

Šéfa platobnej agentúry, ktorá každoročne poľnohospodárom vypláca viac ako 600 miliónov eur zo Spoločnej poľnohospodárskej politiky EÚ, rezort hľadal už od decembra, kedy sa tejto funkcie vzdal Tibor Guniš. Po jeho odchode bol na pozíciu riaditeľa agentúry dočasne vymenovaný Jaroslav Jánoš, ktorý v posledných parlamentných voľbách kandidoval za stranu Máme toho dosť.

Agrorezort spúšťa investície do pôdohospodárstva za vyše 337 miliónov eur

Hlavnou prioritou ministerstva pôdohospodárstva v nadchádzajúcom roku bude dokončenie Strategického plánu, ktorý určí pravidlá čerpania agrodotácií od roku 2023. 

Hovorca pripomenul, že presne pred týždňom, 19. apríla, sa v sídle MPRV SR uskutočnili výberové rozhovory na funkciu generálneho riaditeľa PPA. Prihlásených bolo desať záujemcov. Pred 13-člennou odbornou výberovou komisiou sa predstavilo sedem uchádzačov, ktorí spĺňali predpísané kritériá. Najúspešnejším uchádzačom sa stal Marián Bulla.

Hrežík oznámil, že Marián Bulla bude počas mája poverený funkciou výkonného riaditeľa PPA. Predmetné riešenie poskytne podľa jeho slov kontinuitu fungovania PPA.

„Táto kombinácia dáva najlepšie predpoklady pre to, aby agentúra, ktorá prechádza extrémne ťažkým obdobím, naplnila požiadavky podmienečnej akreditácie a vykročila na cestu konsolidovaného peňažného ústavu, spĺňajúceho najvyššie nároky farmárov i spoločnosti,“ uviedol Mičovský.

„Vzhľadom na rozsah a vážnosť situácie v súvislosti s PPA toto riešenie akceptujem,“ uviedol Bulla.