Bazény sú komfortom vo vlastnom dome

PROMOTED CONTENT

Banky môžu zapožičať klientovi väčšie množstvo peňazí na financovanie bývania so zvýhodnenými úrokovými sadzbami.  Z týchto úverov alebo pôžičiek môžu záujemcovia financovať  všetky druhy projektov  počnúc stavebným úpravami až po kúpu stavebného pozemku, či nehnuteľného majetku.

Bývať vo vlastnom dome je snom takmer každého človeka. Každý z nás má individuálne predstavy o tom, akoby mal vyzerať pekne zariadený domov. Aj dnes je veľa ľudí, ktorí si svoj nový dom nevedia predstaviť bez dobre  navrhnutého a kvalitne zrealizovaného podkrovného priestoru. Podkrovie prináša viaceré výhody, napríklad lepšie zužitkovanie stavebného pozemku vďaka menšej zastavanej ploche.

Interiér domu by mal pôsobiť harmonicky a jemne. Cez okná – drevené, drevohliníkové alebo plastové  okná Salamander  – sa svetlo vlieva do interiéru. Okná tiež môžu byť zároveň obrovské, dom otvárajú a prepájajú s prírodou. Letnými lúčmi zaliaty interiér vie byť aj nepríjemný, preto je potrebné chrániť  celý  dom vhodným zateplovacím systémom, aby zateplenie domu prinieslo nielen ekonomické, ale aj estetické benefity.  Vhodným  zariadením pri zateplovacích prácach na fasádach budov sú špičkové  mobilné žeriavy s nosnosťou od 20 do 200 ton a kvalifikovanou obsluhou, pracovné plošiny a závesné lavičky určené ako náhrada za lešenie.

Populárnym doplnkom sa v záhradách domov stávajú majestátne bazény umožňujúce komfortné kúpanie pod holým nebom. Súkromných bazénov je  mnohonásobne viac než kedykoľvek v minulosti. Odporúča sa bazén umiestniť na južnej alebo juhozápadnej strane domu, keďže počas letných mesiacov slnečné lúče dopadajú na vodnú plochu a zohrievajú vodu.  Pribúdajú ľudia, ktorí si plávaním upevňujú zdravie a kúpaním spríjemňujú odpočinok..  Každý bazén si vyžaduje starostlivosť a údržbu. Vodu treba pravidelne ošetrovať pomocou  prípravkov tzv. bazénovej chémie. Dodržiavaním  základných pravidiel udržíte krištáľovo čistú vodu, v ktorej bude potešenie sa kúpať. Bez správnej údržby sa životnosť bazéna výrazne skracuje. Kúpanie v neudržiavanej vode rozhodne nie je tým správnym pôžitkom.

Bazény je tiež možné vybaviť bežnými bazénovými doplnkami, ako sú svetlá, protiprúdy, vodopády, bublinky, technológiou na ošetrenie vody soľou alebo samočistiacim systémom, čím je možné dosiahnuť zníženie prevádzkových nákladov bazéna.

Zdroj: Seocentrum s.r.o.