Na Slovensku bude 16 dní aktivizmu proti násiliu na ženách

Komerčný obsah

Kampaň organizuje Fenestra v spolupráci s  Úradom práce, sociálnych veci a rodiny v Košiciach, Krajským riaditeľstvom Policajného zboru v Košiciach, Košickým samosprávnym krajom, Mestom Košice, MČ Košice – Juh, U. S. Steel Košice, OC Galéria Košice,  Východoslovenskou galériou Košice, Kasárňami Kulturpark, projektom SPOTs, Regionálnym centrom mládeže, Radou mládeže Košického kraja s finančnou podporou Veľvyslanectva USA v Slovenskej republike, FILIA die frauenstifftung a Nadácie Tatra banky.

Po skončení tlačovej konferencie, ktorá sa uskutoční 25. novembra o 8:00 v priestoroch U.S. Steel Košice na Alžbetinej 21 v Košiciach Vás Finestra pozýva na otvorenie putovnej výstavy Umlčané svedkyne /Silent Witnesses/ do Východoslovenskej galérie na Hlavnej 27 v Košiciach o 10:00.

Čo je Fenestra

Fenestra je ženská mimovládna organizácia so sídlom v Košiciach. Patrí medzi najvýznamnejšie slovenské ľudsko- právne organizácie pôsobiace v oblasti prevencie a eliminácie násilia páchaného na ženách v párových vzťahoch. Zaoberá sa obhajobou práv žien prostredníctvom advokačných aktivít zameraných na dosiahnutie systémových zmien v prístupe štátu k riešeniu problematiky násilia páchaného na ženách v párových vzťahoch. Pri realizácii týchto aktivít vychádza z potrieb a skúseností žien zažívajúcich násilie, ktorým poskytuje bezplatnú a dlhodobú pomoc a podporu v poradenskom centre v Košiciach.

Pre ďalšie informácie prosím kontaktujte:

fenestra@fenestra.sk , alebo mobil 0911 224 777