Fecko: Rokovania o novom agroministrovi sa ešte nezačali

Krátka správa.

Podľa Denníka E je však hlavným favoritom na post nového agroministra Samuel Vlčan, bývalý štátny tajomník rezortu a bankár a v súčasnosti člen poradného zboru premiéra Eduarda Hegera.

Rokovania o novom ministrovi pôdohospodárstva, ktorý by mal nastúpiť po dosluhujúcom šéfovi Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Jánovi Mičovskom (OĽANO), sa ešte nezačali.

Oznámil to v piatok na brífingu prvý štátny tajomník agrorezortu Martin Fecko, o ktorom sa hovorí a ako o jednom z možných adeptov na obsadenie uvoľnenej ministerskej stoličky. O ďalšom postupe Fecko prisľúbil informovať.

Ján Mičovský oznámil demisiu v utorok (25. mája) v súvislosti s dianím v Slovenskom pozemkovom fonde (SPF), najmä s minulotýždňovým policajným zadržaním a väzbou generálnej riaditeľky SPF Gabriely Bartošovej. Mičovský by mal demisiu prezidentke Zuzane Čaputovej podať v pondelok (31. mája).

„Rokovania o tom sa ešte nezačali. Vyjadrím sa v príhodnom čase, takže teraz na to odpovedať nebudem,“ povedal v piatok Fecko.

Mičovský v utorok zároveň pripustil, že jeho nástupcom vo funkcii ministra pôdohospodárstva by mohol byť súčasný štátny tajomník rezortu Fecko. „Ja si ho nesmierne vážim. Možno práve on bude ten, ktorý tu bude o chvíľu stáť. Bude to dobrá voľba. Nechcem však hovoriť za tých, ktorí musia o tom rozhodnúť,“ poznamenal Mičovský.

Podľa Denníka E je však hlavným favoritom na nového agroministra Samuel Vlčan, bývalý štátny tajomník rezortu a bankár.