Krajské poradenské centrá vlani poradili 2200 žiadateľom o eurofondy

Krátka správa.

Krajské poradenské centrá v roku 2020 poradili viac ako 2200 žiadateľom o eurofondy. Uviedlo to Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR na sociálnej sieti.

„Žiadatelia o eurofondy, ktorí nemajú dostatok skúseností alebo vedomostí a potrebujú poradiť, sa už štyri roky môžu obrátiť na informačno-poradenské centrá,“ podotklo MIRRI s tým, že týchto centier je osem a fungujú v krajských mestách okrem Bratislavy. Záujemcovia o podporu zo zdrojov EÚ ich teda nájdu v Trnave, Nitre, Trenčíne, Žiline, Banskej Bystrici, Košiciach a v Prešove, kde sú dve takéto centrá.

„Záujem o podporu zo zdrojov Európskej únie neutícha ani v čase pandémie,“ dodáva rezort s tým, že okrem vyše dvoch tisícok bezplatných konzultácií centrá spolupracovali na organizácii 65 informačných seminárov.

„Robíme všetko pre to, aby sme eurofondy zbavili zbytočnej byrokracie a zjednodušili ich čerpanie tak, aby sa peniaze čo najrýchlejšie dostávali do regiónov,“ podotkla šéfka rezortu investícií Veronika Remišová (Za ľudí). Informačno-poradenské centrá v krajských mestách sa podľa nej osvedčili ako užitočný a funkčný nástroj, ktorý subjektom v regiónoch poskytuje bezplatnú pomoc pri žiadaní o eurofondy.

V roku 2020 klienti predložili s pomocou centier viac ako 450 žiadostí o nenávratný finančný príspevok. Viac ako dve tretiny z nich boli úspešné.

Partner

Projekt DG REGIO: Review of EU Cohesion Policy in Slovakia

Sledujte

Partneri projektu

Partneri projektu: TUKE, Petit Press, SK8