Novým štátnym tajomníkom agrorezortu je Martin Kováč

Krátka správa.

Štátnym tajomníkom  bude od 1. februára. Schválila to na stredajšom rokovaní vláda. Kováč vystrieda na poste štátneho tajomníka MPRV Milana Kyseľa.

Vláda Kyseľa vymenovala do funkcie štátneho tajomníka Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) 17. júna 2021. Kyseľ 4. januára 2022 doručil ministrovi pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR list, ktorým sa vzdáva svojej funkcie z osobných dôvodov k 31. januáru 2022.

Kováč v rokoch 1990 až 1995 študoval na Stavebnej fakulte Slovenskej technickej univerzity v Bratislave, odbor vodné hospodárstvo krajiny. V rokoch 1998 až 2001 na Žilinskej univerzite v Žiline, na ústave súdneho inžinierstva absolvoval štúdium znalectva v oblasti oceňovania nehnuteľností a vodného hospodárstva krajiny. Od roku 2021 je členom a predsedom zboru poradcov ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

Podľa agrorezortu by nový štátny tajomník mal prispieť k riešeniam udržania vody v krajine a zlepšeniu kvality pôdy, rozpracovaniu konceptu „Pôda – uhlíková a vodná banka krajiny“, podpore pozemkových úprav a príprave Registra užívacích vzťahov k pôde, podpore spolupráce farmárov a spracovateľov potravín, rozvíjaniu spolupráce s územnou samosprávou a samosprávou v pôdohospodárstve.

 Partner  

Sledujte

 

Newsletter