Vláda bude v stredu schvaľovať poľnohospodársky strategický plán

Krátka správa.

Európska komisia predpokladá, že strategické plány pre využitie agrodotácií schváli až v septembri.

Ministerstvo pôdohospodárstva zaradilo na stredajšie (9. februára) rokovanie vlády Strategický plán pre Spoločnú poľnohospodársku politiku EÚ na roky 2023 až 2027.

Ak vláda zajtra dokument schváli, agrorezort ho môže poslať na Európskej komisii. Tá bude mať tri mesiace na jeho spripomienkovanie. Následne bude s každou členskou krajinou rokovať o výslednej podobe agrodotačného plánu. Ako minulý týždeň informoval bruselský portál ERUACTIV.com, Komisia nepredpokladá, že stihne strategické plány schváliť ešte pred letom.

„September je pre mňa oveľa realistickejší dátum na schválenie plánov,“ povedal Mihaill Dumitru z generálneho riaditeľstva Komisie pre poľnohospodárstvo (DG AGRI).

Nové programové obdobie agropolitiky EÚ začne 1. januára 2023. Slovensko znej za päť rokov získa 4,2 miliardy eur.

Viac k téme:

Agrorezort k strategickému plánu za päť dní dostal vyše 500 pripomienok

Skrátené medzirezortné pripomienkové konanie k strategickému plánu pre Spoločnú poľnohospodársku politiku ministerstvo pôdohospodárstva odôvodňuje tým, že musí dokument Európskej komisii odovzdať čo najskôr. 

Čo slovenskému agrosektoru predpovedá strategický plán

Čo chce Slovensko zmeniť v poľnohospodárstve a potravinárstve do roku 2027? Aké sú hlavné ciele ministerstva pôdohospodárstva? A ako zmení doterajšie prerozdeľovanie dotácií, aby ich dosiahlo? A čo na zámery agrorezortu hovoria kľúčoví aktéri z odvetvia?

 Partner  

Sledujte

 

Newsletter