Čo slovenskému agrosektoru predpovedá strategický plán

Ilustračný obrázok. [Pixabay]

Čo chce Slovensko zmeniť v poľnohospodárstve a potravinárstve do roku 2027? Aké sú hlavné ciele ministerstva pôdohospodárstva? A ako zmení doterajšie prerozdeľovanie dotácií, aby ich dosiahlo? A čo na zámery agrorezortu hovoria kľúčoví aktéri z odvetvia?

Slovensko musí do konca roka odovzdať Európskej komisii národný Strategický plán pre Spoločnú poľnohospodársku politiku na roky 2023 až 2027. Ide o kľúčový sektorový dokument, ktorý určí budúcnosť slovenského poľnohospodárstva a potravinárstva v najbližších rokoch.

Jednou z najpodstatnejších súčastí tohto plánu je Intervenčná stratégia z analýzou slabostí, predností a potrieb agropotravinárskeho sektora. Ministerstvo pôdohospodárstva po dlhom čakaní v novembri na pripomienkovanie zverejnil návrh stratégie, ktorý má k dispozícii aj portál EURACTIV Slovensko.

V špeciálnej sérii článkov sa pozrieme na hlavné ciele a – podľa nás – najdôležitejšie opatrenia navrhnuté v stratégii a medzi poľnohospodármi, potravinármi, ochranármi a ostatnými dôležitými sektorovými hráčmi budeme zisťovať, ako plány ministerstva hodnotia.

Prajeme prijemné čítanie.

PDF na stiahnutie  

 Partner  

Sledujte

 

Newsletter