2. ročník Cyklohackatonu

Portál EURACTIV Slovensko zorganizoval v spolupráci s občianskym združením Cyklokoalícia, Technickou univerzitou v Košiciach a Združením samosprávnych krajov SK 8 2. ročník Cyklohackatonu.

Podujatie sa uskutočnilo 19. a 20. mája prostredníctvom platformy Zoom.

Hlavným cieľom tohto ročníka cyklohackatonu bolo nájsť inovatívne riešenia, ktoré pomôžu rozvoju mestskej cyklomobility a prispeli tak k tomu, aby sa slovenské mestá stali inkluzívnejšími a atraktívnejšími pre cyklistov.

Účastníci mali navrhovať riešenia na podporu rozvoja cyklomobility v mestách, ktoré mohli byť z oblasti plánovania cyklociest, zberu dát o mobilite a ich zmysluplného využitia, vzdelávania, behaviorálnych vied, tvorby dopravného značenia, bezpečnosti cyklodopravy, tvorby investičných stratégií, územného plánovania či integrovaných dopravných systémov.

Úvodné video zahŕňa prednášky Petra Rozsára z Cyklokoalície a Martina Veselého z CIVITTA Slovakia, ktorý súťažiacim priblížili tému rozvoja cyklodopravy a zároveň vysvetlili koncept design thinkingu.

V druhom videu si môžete pozrieť prezentácie súťažiacich tímov spolu s hodnotením poroty.

 

Víťazným tímom 2. ročníka cyklohackatonu sa stal tím s názvom LMA, ktorý bol zložený zo študentov z Technickej univerzity v Košiciach.

Partner

Projekt DG REGIO: Review of EU Cohesion Policy in Slovakia

Sledujte

Partneri projektu

Partneri projektu: TUKE, Petit Press, SK8