Nadačný fond Živá energia podporil vznik energeticky efektívnej prevádzky v Rači

Komerčný obsah

Rodinné centrum Ráčik, ktoré jeho užívatelia a podporovatelia poznali v rokoch 2004 – 2008 ako materské centrum, prešlo po vyhratom súdnom spore rekonštrukciou, aby mohlo poskytnúť priestor a služby širšej skupine obyvateľov. Ráčik funguje na princípe dobrovoľníctva, nemá zamestnancov a dobrovoľníčkami sú hlavne mamičky  na materskej dovolenke. Ráčik poskytuje deťom okrem priestoru herne s didaktickými hrami a pomôckami, aj rôzne kurzy (hudobno-pohybové, tanečné, tvorivé). Pre mamičky sú pripravené kurzy angličtiny, zumby, rôzne wokrshopy a prednášky, na svoje si prídu aj maminy v radostnom očakávaní. Rodinné centrum tak v nových priestoroch pojme do 20 mamín s deťmi.

Celková suma rekonštrukcie je vyčíslená na 20.000 € a zahŕňa nové okná, sadrokartónové podhľady, špeciálne liate podlahy, nové sociálne zariadenia a vybudovanie kaviarničky.

Jedným z významných zdrojov pre rekonštrukciu bol Fond Živá energia pri Nadácii Ekopolis podporovaný ZSE Energia a.s., ktorý poskytol 3 700 € na výmenu okien a úsporné osvetlenie centra, aby jeho budúca prevádzka bola energeticky efektívna a aby pre malých aj veľkých užívateľov centra bol zabezpečený potrebný komfort.

Za tri roky svojej činnosti Nadačný fond Živá energia podporil spolu 29 investičných a výchovno-vzdelávacích projektov v celkovej sume 149 743 €.