Seminár SAPI opäť otvorí najhorúcejšie témy

Komerčný obsah

Bratislava, 18. október 2021 – Jeseň opäť prinesie už tradičný výročný seminár Slovenskej asociácie fotovoltického priemyslu a OZE (SAPI): „Fotovoltika a OZE v roku 2022“. Jedenásty ročník nadviaže na predchádzajúce úspešné podujatia vo veľkom štýle. Dňa 26. októbra 2021 prídu v čase od 9:00 hod do 16:30 hod diskutovať do Hotela Bratislava zástupcovia Ministerstva hospodárstva SR, Úradu vlády SR, Zastúpenia EK na Slovensku, či poslanec NR SR.

Podujatie v hoteli Bratislava slávnostne zaháji dňa 26. októbra 2021 o 9:00 hod riaditeľ SAPI Ján Karaba a úvodnú reč prednesie Walburga Hemetsberger, CEO medzinárodnej asociácie SolarPower Europe, v ktorej priblíži špecifiká a aktuálny stav európskeho trhu.

Prvý blok seminára bude aj tento rok patriť inováciám v oblasti OZE. Daniel Hrčka zo spoločnosti Viessmann porozpráva o praktických skúsenostiach s inštaláciou efektívnych fotovoltických systémov na strechách priemyselných hál a Julius Baka zo spoločnosti Photomate zas o riešeniach fotovoltických elektrární s využitím batérií. Martin Dudák z SPP povie viac o výrobe biometánu a jeho využití. Blok uzavrie prezentácia Petra Hegeduša z Národnej vodíkovej asociácie Slovenska o zelenom vodíku a Ota Halása zo spoločnosti Slovgeotherm, ktorý porozpráva o využití geotermálnej energie na Slovensku.

V druhom bloku sa budeme snažiť zodpovedať otázku ako ďalej s podporou OZE. O prekážkach rozvoja projektov OZE porozpráva advokát Jozef Hudák z Poláček & Partners a Lucia Palmanová zo SAPI priblíži úlohu OZE v slovenskom klimatickom pláne. O implementácii tzv. Zimného balíčka bude hovoriť Juraj Novák z Ministerstva hospodárstva SR a implementáciu komponentu OZE v Pláne obnovy zas predstaví Dávid Madaj z Úradu vlády SR.

Tretí blok bude zameraný na balíček Fit for 55, o ktorom budú v diskusii moderovanej redaktorkou portálu Euractiv, Irenou Jenčovou, rozprávať štátny tajomník MH SR Karol Galek, Zdeněk Čech zo zastúpenia EK na Slovensku, poslanec NR SR Radovan Kazda a Ján Karaba zo SAPI zodpovedať otázku, či bude nové energetická a klimatická politika v súlade s predstavami EÚ.

Konferenciu uzavrie 4. blok venovaný financovaniu projektov OZE. Prednáškou na tému OZE v GES službe ho otvorí Milan Orlovský z KOOR a na neho nadviaže Hannah Hunt z platformy Re-Source s témou financovanie projektov OZE cez PPA. Peter Kalman z Greenlogy porozpráva o zelených kontraktoch a konferenciu uzavrie prednáška Mária Branisa z Tatra banky, v ktorej priblíži možnosti bánk pri repoweringu.

Seminár SAPI sa uskutoční dňa 26. 10. 2021 v čase od 9:00 do 16:30 hod v Hoteli Bratislava na ulici Seberíniho 9. Vzhľadom na obmedzený počet vstupeniek, na základe kapacity priestoru v súlade s COVID automatom, je k dispozícii už len online prístup na seminár v cene 80 EUR bez DPH. Pre členov SAPI platí aj tento rok zľava vo výške 30% z ceny prístupu. Prihlásiť sa môžete vyplnením registračného formulára.

 

Kontakt pre médiá:
Juraj Vedej, 0944 161 976, j.vedej@chapter4.sk