Transeurópska politika „posilní moc EÚ vo svete“

Newropeans’ party je transeurópska strana, ktorá kandiduje od Európskeho parlamentu v Nemecku, Holandsku a Francúzsku.

Kruitwagena vyvádza z miery, ako je Európa zmierená s faktom, že stráca svoje miesto vo svete. A to napriek tomu, že mala "najlepšiu štartovaciu pozíciu".

„Nikdy som nepochopil, prečo akceptujeme ideu posunu moci z USA na Indiu a Čínu“, hovorí holandský kandidát na europolanca.

Kruitwagen chce, aby sa Európa stala „ďalšou svetovou mocnosťou“. No ako hovorí, EÚ chýba samotná ambícia ako aj demokratická infraštruktúra na to, aby to dosiahla.

Newropeans chcú dať Európanom možnosť „hlasovať za skutočne európsku stranu“. Podľa Kruitwagena strana Newropeans sa predstaví „130 miliónom občanov v Nemecku, Holandsku a Francúzsku“.

Strana má aktívnych členov v Taliansku, Belgicku, Španielsku a ďalších členských krajinách, nepodarilo sa im postaviť tam kandidátov kvôli „chýbajúcemu jednotnej volebnej legislatíve o eurovoľbách“, sťažuje sa Kruitwagen.

Ohľadom šancí v júnových voľbách je optimistický. „Pozitívna spätná väzba, ktorú sme dostali na našich webových stránkach je povzbudivá“. Zdá sa, že dosiahnutie 5 % zisku je možné“.

Strana chce v prípade zvolenia pôsobiť ako „loby“ pre malé a stredné podniky pretože podľa nich sa politiky v EÚ v tejto oblasti príliš sústreďujú na veľké korporácie a riešenie globálnej ekonomickej krízy by sa podľa nich mali viac sústrediť na MSP.

Takmer všetok rast zamestnanosti a nové technológie prichádzajú z malých a stredných podnikov, zdôrazňuje Kruitwagen a dodáva: „Sú našou hlavnou nádejou pre budúce bohatstvo“.


Celé znenie rozhovoru v anglickom jazyku nájdete na tejto linke