Berlusconiho sexškandál

Nielen Bill Clinton, ale aj Silvio Berlusconi pravdepodobne klamal verejnosti o svojom intímnom živote. Celé to začalo v apríli, keď sa taliansky premiér zúčastnil na oslave 18. narodenín Noemi Letizia v jednej z neapolských reštaurácií. Ako dar priniesol náhrdelník v hodnote 6 tis. eur.

Talianske médiá, najmä tie, ktoré nepatria pod Berlusconiho mediálne impérium, sa spytujú, aký dôvod viedol prieméra k účasti na párty. Hoci dynamický nočný život je pre 72-ročného politika príznačný, niektoré noviny tvrdia, že dôvodom je priamy vzťah s 18-ročnou oslávenkyňou.

Údajné vzťahy s mladými dámami stáli Berlusconiho manželstvo. Premiér sa rozhodol na eurokandidátku svojej strany PDL nominovať slečny z mladom veku a bez politických skúseností. Veronica Lario, premiérova manželka, v nadväznosti na toto rozhodnutie požiadala verejne o rozvod takmer 20-ročného manželstva. Odôvodnila to tým, že jej manžel nadväzuje „vzťahy s tínedžerkami“.

K svojmu údajnému vzťahu sa premiér vyjadril v najpopulárnejšej televíznej politickej show "Porta a Porta", kde všetky obvinenia poprel. Účasťou na oslave Noemi chcel podľa vlastných slov len prejaviť úctu jej otcovi Benedettovi Letizia, ktorý mal mimochodom v minulosti ako štátny úradník problémy so zákonom.

Verzie o priateľstve Noeminho otca a talianskeho premiéra sú rôzne. Letizia považuje Berluscoviho za svojho starého priateľa, premiér v televíznej show povedal, že Letiziu pozná ako šoféra bývalého premiéra a blízkeho priateľa svojho iného priateľa Bettina Craxi. Craxiho syn Bono, tiež jeden z populárnych talianskych politikov, však takúto spojitosť popiera.

Premiér tiež verejne vyhlásil, že s Noeminim otcom okrem iného preberal zostavenie eurokandidátky. Žiadny z kandidátov do európskych volieb ho však nepozná.

So svojou verziou príbehu vyšiel aj Gino Flaminio, 22-ročný bývalý priateľ Noemi Letizia. V rozhovore pre denník La Repubblica tvrdí, že premiér sa osobne pozná s Noemi a nie s jej otcom. Berlusconi jej údajne telefonoval po tom, čo jej fotku zbadal medzi uchádzačkami do populárnej TV show „Staň sa hviezdou“, ktorú vysiela jedna z Berlusconiho televízií.

Flaminio tiež prezradil, že taliansky premiér pozval Noemi, aby s ním strávila Nový rok v jeho vile na Sardínii, kde sa zdržala desať dní. V tom čase mala 17 rokov. Noemin otec vyhlásil, že podá trestné oznámenie na Flaminia a denník La Repubblica za ohováranie.

Berlusconi sa ku všetkému vyjadril vo včerajšom (25.5.) rozhovore pre CNN. Oznámil, že ide o neférovú kampaň voči jeho osobe, ku ktorej zaujme v krátkom čase stanovisko.

Medzi časom sa tiež objavili ďalšie špekulácie, podľa ktorých by Noemi nemusela byť premiérovou priateľkou, ale jeho utajenou dcérou.