Pokec, omáčky, euro a Schengen

Krátka správa

V poslednom čase sa opäť objavili články na tému „Dajte si do Google XY a skúste uhádnuť, ktorá stránka vyjde ako prvá.“ Tak pridáme ďalší: Skúste si do Google dať „pokec a omáčky“. Ktorá stránka vyjde ako prvá?

Riešenie je na tejto linke: rokovania.sk. Konkrétne – dokument hodnotiaci priebeh príprav na zavedenie eura v období od 1. júla 2006 do konca decembra 2006. Hneď za ním sa nachádza ďalší text z dielne ministerstiev, Správa o činnosti splnomocnenca vlády Slovenskej republiky pre zabezpečenie vstupu Slovenskej republiky do Schengenského priestoru.

Na začiatku bol neznámy znudený pracovník, ktorému dali na ministerstve spracovať materiál pre rokovanie vlády. Otvoril si Word dokument, a keďže úvod sa píše nakoniec, odbil ho obligátnym „na začiatku pokec, omáčky“.

Potom stačilo jedno „Save“ a nešťastný dokument sa už svojho biľagu nezbavil. Niesol sa s ním celým procesom prípravy na ministerstve, na stránku Úradu vlády, aj do vyhľadávača Google. Bez ohľadu na premenovávanie dokumentu sa ohlasoval v titule stránky neodbytným „Na začiatku pokec, omáčky“…

Môže sa stať, že tento článok čítate až potom, ako sa niekto na príslušných ministerstvách, resp. na Úrade vlády, spamätal, a dokumenty upravil. Tak aby ste verili, pripájame pár screenshotov: