Blíži sa uzávierka nominácií na cenu European eGovernment Awards 2009

„Do aktuálneho ročníka súťaže [European eGovernment Awards 2009] sa až do 10. júna môžu zapojiť inštitúcie verejnej správy zo všetkých členských krajín EÚ, EFTA a kandidátskych krajín. Víťazné projekty získajú prestížne ocenenie a budú prezentované na výročnej ministerskej konferencii na jeseň 2009 vo švédskom Malmő,“ uviedla včera (27.5.) na bratislavskom ITAPA Fóre 2009 Christine Leitner, programová riaditeľka ceny a členka rakúskej Danube University v Kremsi. Cenu oficiálne zastrešuje Európska komisia.

Christine Leitner sa vyslovila i za užšiu spoluprácu pri udeľovaní ceny European eGovernment Awards a udeľovaní slovenskej Ceny ITAPA, ktorá už 8 rokov vyzdvihuje na národnej úrovni úspešné projekty v oblasti elektronizácie verejnej a štátnej správy. Leitner vyhlásila: „Chceme pomôcť slovenským projektom aj na európskej úrovni. Preto sme sa rozhodli, že víťazným projektom ôsmeho ročníka súťaže, ktoré budú vyhlásené počas slávnostného Galavečera ITAPA v novembri tohto roku, pomôžeme pri ich prihlasovaní.“

Prihlášky do 4. ročníka European eGovernment Awards musia byť doručené do 10. júna 2009 do 16:00 stredoeurópskeho času. Súťaží sa v štyroch kategóriách:

  • Kategória 1 – eGovernment podporujúci Jednotný trh.
  • Kategória 2a – eGovernment posilňujúci postavenie občanov.
  • Kategória 2b – eGovernment posilňujúci postavenie firiem.
  • Kategória 3 – eGovernment pre zefektívňovanie administratívy.

Podrobnejšie informácie o cene European eGovernment Awards možno nájsť na linke www.epractise.eu/awards. Podrobnejšie informácie o podujatiach ITAPA možno nájsť na linke www.itapa.sk.