IBM vstúpil do OpenOffice.org

Krátka správa

Spoločnosť IBM sa stala členom OpenOffice.org. Podľa jej vyjadrení chce týmto spôsobom prispievať do rozvoja IT nielen technickými poznatkami, ale aj zdrojmi. Cieľom spolupráce IBM s komunitou otvoreného zdrojového kódu je zrýchliť proces inovácií na trhu so softvérom na báze Office. Od svojho kroku si sľubuje zvýšenie produktivity vedúce k zabezpečeniu vytvárania užívateľských produktov a služieb s väčšou pridanou hodnotou. Okrem iného by to malo znamenať rozšírenie aplikácií podporujúcich ODF (Open Document Format) využívajúcich  technológie z OpenOffice.org.

IBM ponúka softvér zdarma. Umožňuje získať bezplatné programové vybavenie počítačov na tvorbu a zdieľanie textových dokumentov, tabuliek a prezentácií. Nielen užívatelia z podnikateľského prostredia, ale aj z akademickej oblasti, či štátnej správy a samosprávy si môžu tento softvér sami stiahnuť z internetových stránok IBM.

Softvérový balík Lotus Symphony tvoria tri základné aplikácie: Lotus Symphony Documents, Lotus Symphony Spreadsheets a Lotus Symphony Presentations. Tieto intuitívne softvérové nástroje môžu používať firmy, inštitúcie, či jednotlivci, bez ohľadu na to, či ich počítače používajú operačný systém Windows alebo Linux. Navrhnuté sú tak, aby dokázali spracovať väčšinu bežných pracovných úloh. Lotus Symphony podporuje viaceré formáty súborov, vrátane Microsoft Office a ODF. Taktiež dokáže obsah exportovať do formátu PDF.

„Cieľom spoločnosti IBM je sprístupniť office aplikácie na zvýšenie produktivity pracovnej plochy v čase, keď pomohla zaviesť otvorené podnikové počítačové systémy v prostredí Linux,“ povedal Steve Mills, senior viceprezident a vedúci skupiny IBM Software Group. Zároveň dodal: „Zdroj životnej sily každej organizácie je obsiahnutý v tisícoch dokumentov. Za pomoci ODF majú teraz spoločnosti možnosť sprístupniť svoje informácie a vysoko flexibilným spôsobom ich môžu transformovať na univerzálne dostupné informácie na ľubovoľnej platforme alebo na internete.“