Microsoft dostal košom

Krátka správa:

Portál Yahoo! vyhodnotil ponuku Microsoftu 42 miliárd amerických dolárov ako podhodnotenú: „Po starostlivom zvážení sa predstavenstvo spoločnosti zhodlo na tom, že ponuka Microsoftu významne podceňuje hodnotu Yahoo!,“ uvádza sa v oficiálnom stanovisku portálu.

Analytici očakávajú, že Microsoft sa nevzdá a ponúkne vyššiu cenu. Potrebuje prevzať Yahoo!, aby mohol úspešne konkurovať spoločnosti Google, ktorá je na trhu internetového vyhľadávania a web reklamy lídrom. V súčastnosti sa 68% všetkých internetových vyhľadávaní na svete uskutočňuje práve cez Google.

Yahoo je tiež v komplikovanej pozícii, ktorá mu neumožňuje navždy odolávať. Jeho akcie v posledných dvoch rokoch stratili polovicu svojej hodnoty a zisk klesá už osem kvartálov. Portál hľadá spôsoby, ako zvýšiť svoju konkurencieschopnosť vo vzťahu k lídrovi Google, s ktorým dokonca zvažoval aj určitú formu partnerstva – napríklad outsourcovanie vyhľadávania cez Google.

Microsoft pôvodne ponúkol 31 dolárov za akciu Yahoo!, čo bolo dvojnásobne nad burzovou hodnotou pred oznámením záujmu IT giganta o portál.