Zelenšie budovy? Riešením sú kotlíkové dotácie aj boj s energetickou chudobou

VOĽBY 2020 | Nová vláda by sa mala venovať znižovaniu emisií a energetickej spotreby vo vykurovaní. Slovenskí energetici sa zhodnú aj na potrebe naštartovať dekarbonizáciu plynárenstva.

Čo by mala slovenská vláda po voľbách prioritne riešiť v oblasti energetiky a klímy? Na otázku odpovedajú Lívia Vašáková, vedúca sekcie ekonomických analýz na Zastúpení Európskej komisie na Slovensku, Ján Karaba, predstaviteľ Slovenskej klimatickej iniciatívy a riaditeľ Slovenskej asociácie fotovoltického priemyslu a OZE, a Richard Kvasňovský, riaditeľ Slovenského plynárenského a naftového zväzu. Analýzu postojov strán pred februárovými parlamentnými voľbami predstavuje Pavol Szalai, Senior Editor portálu EURACTIV.sk. Video vzniklo 3. februára na podujatí portálu EURACTIV.sk „Klíma a energetika vo voľbách 2020: Ako vidia Európsky ekologický dohovor slovenskí politici?“.

Slovenskú opozíciu rozdeľuje názor na jadrovú energiu aj zemný plyn

VOĽBY 2020 | Koaličné a opozičné strany sa zhodujú na rozvoji obnoviteľných zdrojov a dostavbe jadrovej elektrárne Mochovce. Rozdeľuje ich názor na budúcnosť jadrovej energie a dotácií na výmenu kotlov. Proti energetickej chudobe chcú bojovať, väčšine však chýba konkrétna predstava.