Lúčnica vystúpila v Európskom parlamente

Vystúpenie folklórneho súboru sa konalo pri príležitosti niekoľkých okrúhlych, 60. výročí. V roku 1948 bola priajtá Všeobecná deklarácia ľudskách práv Organizácie spojených národov. V tom istom roku vznikol aj, dnes už celosvetovo uznávaný, hudobno-tanečný súbor Lúčnica. Šesťdesiatku tento rok oslávila aj samotná europoslankyňa Anna Záborská.

Ešte pred včerajším vystúpením v Bruseli, sa Lúčnica predstavila v utorok aj vo francúzskom Štrasburgu, ktorý je druhým sídlom Európskeho parlamentu. Vystúpenie v Bruseli, kde aktuálne Parlament zasadá na plenárnej schôdzi, si prišli pozrieť nie len slovenskí, ale aj zahraničný europoslanci i ďalší zamestnanci Parlamentu.

S ohlasmi boli organizátori spokojní: „Bola by hanba, keby sme ako europoslanci nevyužili túto príležitosť a nepozvali ich a myslím si, že som urobila dobre, pretože ten ohlas v Štrasburgu, aj dnes v Bruseli bol skutočne adekvátny ich umeniu a ich schopnostiam. Chcela som ukázať Slovensko v tej skutočne najvyššej kvalite umenia, ktoré oni dokážu poskytnúť. Zahraniční kolegovia sú nadšení,“ cituje Záborskú agentúru TASR.

Zvukový záznam z vystúpenia nájdete na týchto linkách