Enel a Svetový potravinový program spolu bojujú proti hladu a klimatickým zmenám

Komerčný obsah

Durban, 6. decembra 2011 – Enel a Svetový potravinový program (WFP), organizácia OSN, ktorá poskytuje potravinovú pomoc a podporu v prípadoch núdze, predstavili na konferencii OSN o klimatických zmenách, ktorá sa konala v Durbane (Južná Afrika), plán spolupráce. Projekt, s celkovou výškou investície 8 miliónov eur, zahŕňa tri dohody, podpísané dvomi spoločnosťami Enelu a nadáciou Skupiny, na uskutočnenie troch programov, konkrétne, programov na ochranu životného prostredia a humanitárnych programov.

Detaily tohto programu boli oznámené zástupkyňou výkonného riaditeľa Svetového potravinového programu Sheilou Sisulu, koordinátorom Svetového potravinového programu,  Úradom pre klimatické zmeny a znižovanie rizika katastrof, Carlom Scaramellom, riaditeľom Enelu pre reguláciu, Simonem Morim a vedúcim uhlíkovej stratégie Enelu, Giuseppem Deodatim.  

Oblasti aktivít stanovené v dohode Enelu a Svetového potravinového programu prezentované v Durbane sú:

  • Enel Trade bude mať na starosti výrobu a distribúciu vysoko účinných pecí do najmenej rozvinutých krajín. Tento projekt značne zníži využívanie biomasy, jednej z najväčších príčin odlesňovania a zabráni aj zneužívaniu žien na zber palivového dreva.
  • Enel Green Power nainštaluje fotovoltické systémy na centrá havarijnej odozvy Svetového potravinového programu, pre zníženie emisií skleníkových plynov do ovzdušia. Prvé miesta, na ktorých budú vykonané štúdie realizovateľnosti sú umiestnené v Brindisi (jedno na vojenskom letisku “Pierozzi” a druhé na San Vito dei Normanni), v Panama City (Panama), v Dubaji (UAE) a v Accre (Ghana).
  • Enel Cuore, nadácia Skupiny, vyberie a finančne podporí investície do infraštruktúry, štrukturálne aktíva alebo kapitálový majetok, spomedzi tých, ktoré podporuje Svetový potravinový program v Peru, Kolumbii, Guatemale a všetkých krajinách, kde pôsobí Skupina Enel.  

Základná dohoda o spolupráci v boji proti svetovému hladu a klimatickým zmenám bola podpísaná v júni generálnym riaditeľom Enelu, Fluviom Contim, a výkonnou riaditeľkou Svetového potravinového programu, Josettou Sheeran.