Kto vytvorí európsky štandard zásuviek pre elektromobily?

Do konca marca mala takzvaná Cieľová skupina pre európsku elektromobilitu (Focus Group on European Electro Mobility) prijať odporúčanie pre štandardný typ zásuviek pri nabíjaní elektromobilov vyrobených a používaných v Európe. Spor medzi súperiacimi dizajnami však zmaril dosiahnutie dohody.

Podľa zdrojov EurActivu Francúzi a Taliani spochybnili nemecký typ zásuviek, ktorý mal byť údajne prijatý ako štandardný. Odporúčanie zablokovali výrobcovia áut z Francúzska a Talianska, a to z dôvodu, že mu chýba „kryt“, ktorý sa v mnohých krajinách používa ako ochrana detí pred náhodným zranením z domácich elektrických zásuviek.

Nemecký dizajn zásuviek je síce bez takéhoto krytu, avšak jeho bezpečnosť kontrolujú elektronické systémy v aute i na nabíjacej stanici, vďaka ktorým je zásuvka neaktívna kým nie je s elektromobilom správne prepojená.

V Európe chcú vo veľkom vyrábať vozidlá na elektrický pohon nemecký koncern BMW i Daimler, francúzsky Renault, taliansky Fiat a Micro-Vett, ale tiež zahraničné firmy ako Nissan.

Zdroj blízky Focus group, v ktorej sú zástupcovia európskych normalizačných komisií CEN a CENELEC, Európskej komisie a ďalších odborníkov z automobilového priemyslu, o prebiehajúcom spore uviedol: „Je to veľmi poľutovaniahodné a je jasné, že v hre sú priemyselné záujmy.“

Správa skupiny pre Komisiu, ktorá sa očakáva budúci mesiac, pravdepodobne v snahe urovnať spor odporučí odhadnúť cenu rôznych národných štandardov.

Komisia o nezhodách vie

Hovorca komisára pre priemysel a podnikanie Antonia Tajaniho, ktorý skupine odborníkov stanovil termín pre dohodu o norme do konca leta, uviedol, že Komisia o týchto sporoch vie. „Vývoj dôkladne sledujeme a stále dúfame, že termín pre prijatie štandardu v rámci limitu, ktorý Komisár určil, sa dodrží,“ dodal. Hádka by mohla viesť aj k niekoľkomesačnému odkladu.

Pritom len minulý týždeň Komisia spustila iniciatívu Green eMotion, ktorá predstavuje investície v celkovej výške €41,8 mil, z toho Komisia poskytne €24,2 mil. (viď pozadie)

Siim Kallas, podpredseda EK zodpovedný za oblasť dopravy, pri jej spustení uviedol: „96 % potrieb dopravy v oblasti energetiky aj naďalej závisí od dodávok ropy. Ide o absolútne neudržateľný stav vecí…Suma, ktorú EÚ investuje do projektu e-Motion, je jednoznačným dôkazom, že je pevne rozhodnutá tieto ciele zrealizovať. Ide o projekt, ktorý rieši niektoré praktické problémy a skutočné prekážky, s ktorými sa stretávajú mestá a spoločnosti, ktoré majú záujem o uvedenie elektrických vozidiel na trh. Ide presne o ten typ iniciatívy, v rámci ktorej môže európska spolupráca predstavovať veľký prínos a jej vyhliadky do budúcnosti vyzerajú veľmi sľubne.“

Zároveň dodal: „Čaká nás však riešenie vážnych otázok.“

Jednou z nich bude pravdepodobne aj otázka celoeurópskych zásuviek.

V akej zásuvke dobijú autá komisári?

Hovorca Komisie pri spustení Green eMotion povedal, že štandardizácia je „kľúčovým faktorom pre rýchle a nákladovo efektívne európske zavedenie elektromobility“. Vytvorených by malo byť viac ako 10.000 nabíjacích staníc.

Komisár Kallas pri tejto príležitosti ubezpečil, že jedna z prvých staníc v Belgicku bude na parkovisku rezervovanom pre oficiálne autá komisárov vedľa budovy Berlaymont, v ktorej exekutíva sídli.

Podľa súčasného stavu je otázne aký typ zásuvky bude mať.