Módna pohroma pre pravicových extrémistov

Módna pohroma doľahla na pravicových extrémistov. Nemecké médiá informujú, že spoločnosť Mediatex so sídlom v Brandenburgu získal arabský investor z Dubaja. Textilka stojí za kontroverznou módnou značkou Thor Steiner, obľúbenou najmä medzi mladými príslušníkmi hnutia skinheads.

Brandenburská spoločnosť však spojenie značky s extrémnou pravicou vždy odmietala. Pred niekoľkými rokmi však museli zmeniť jej logo, pretože pripomínalo nacistickú insígniu. Ako informuje denník Financial Times minister vnútra Brandenburska o tejto módnej línii povedal, že ide o poznávací znak neonacistov. Niektoré futbalové štadióny svojím fanúšikom v tomto oblečení zakazujú vstup. Napriek kontroverziám sa značka značne rozšírila, no aj nedávne otvorenie ďalšej pobočky vo východnom Berlíne sa nezaobišlo bez protestných akcií ľavice.

Dubajský investor Faisal Al-Zarooni na internetovej stránke svojej spoločnosti International Brands General Trading proklamuje, že patrí do jednej z najstarších a pevne uznávaných rodín v Spojených arabských emirátoch. Nie je však známe, či v čase kúpy Mediatex-u bol informovaný o povesti značky Thor Steiner.