Spotrebitelia chcú jasnejšie označenie pôvodu potravín

Európski spotrebitelia majú niekedy veľký problém zistiť odkiaľ pochádzajú potraviny, ktoré nakupujú. Informácia o krajine pôvodu na výrobkoch často nie je uvedená. Povinnosť označiť ju platí len u niektorých typov potravín.

Ide o olivový olej, ryby, hovädzie mäso, mrazené alebo čerstvé hydinové mäso, ktoré nepochádza z EÚ, väčšinu čerstvej zeleniny a ovocia, med a vajcia. V prípade ostatných potravín sa krajina pôvodu môže na obale uvádzať dobrovoľne.

Niekedy však aj napriek jasne uvedenému štátu, odkiaľ výrobok pochádza, je prakticky nemožné odhaliť, či v ňom boli suroviny aj vypestované, alebo len spracované.

Spotrebiteľov niekedy zavádzajú aj rôzne obrázky, vlajky či symboly, ktoré výrobcovia uvádzajú na obaloch. Generálna riaditeľka BEUC Monique Goyensová uviedla, že je neprijateľné, ak je obal nemeckého syru feta popísaný gréckym fontom alebo ak majú čínske paradajky na obale talianske vlajočky.

Výsledky prieskumu BEUC, ktorý prebehol v Rakúsku, Poľsku, Švédsku a Francúzsku potvrdil predchádzajúce zistenia vyplývajúce z Eurobarometra. Až 70 % respondentov uviedlo, že krajina pôvodu je pre nich dôležitým faktorom pri nakupovaní jedla.

„Spotrebitelia chcú čím ďalej tým viac vedieť odkiaľ pochádzajú ich potraviny. Súčasný stav je ale skôr mätúci,“ uviedla Ruth Vealeová z BEUC.

Krajina pôvodu „EÚ“ nestačí

Spotrebitelia chcú pritom vedieť konkrétnu krajinu pôvodu a nestačí im iba označenie EÚ a mimo EÚ. To uspokojuje len 10 % respondentov.

„Väčšinu spotrebiteľov zaujíma pôvod, pretože ho spája s kvalitou a bezpečnosťou potravín,“ vysvetlila Camille Perrinová z BEUC. Dodala, že veľká časť účastníkov prieskumu chce tiež podporovať miestne poľnohospodárstvo, ekonomiku a firmy.

Najviac respondentov chce vedieť krajinu pôvodu v prípade mäsa. Veľký záujem o takúto informáciu je aj v prípade ovocia, zeleniny, rýb, mlieka a mliečnych výrobkov. Uvítalo by ju 70 – 90 % spotrebiteľov.

V decembri 2014 by mala začať platiť nová legislatíva EÚ týkajúca sa označovania potravín. Jej cieľom je zvýšiť transparentnosť pôvodu jedla, ktoré sa predáva na trhoch EÚ. Označenie krajiny pôvodu bude povinné pre výrobky z čerstvého bravčového, ovčieho, kozieho a hydinového mäsa.