Súdny dvor rieši spor medzi Vuitton a Google

Dlhoročný spor Google s LVMH, spoločnosťou, ktorá zastrešuje Louis Vuitton a iné luxusné značky už rieši Európsky súdny dvor. LVMH obvinila Google z poškodzovania obchodnej značky predávaním kľúčových slov (napríklad „vuitton“) tomu, kto ponúkol najviac. Užívatelia, ktorí vyhľadávajú luxusné produkty sa potom  dostávajú na stránky konkurentov alebo firiem, ktoré ponúkajú napodobeniny. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Google sa síce bránil vyhlásením, že vlastníctvo obchodných značiek rešpektuje, no Francúzsky najvyšší súd sa rozhodol prípad postúpiť na Európsky súdny dvor. Na konečný verdikt sa však bude čakať ešte niekoľko mesiacov.

V prípade Google nejde o prvé podobné obvinenie. V roku 2005 dali podnet na súd dve francúzske cestovné spoločnosti, pretože po zadaní ich názvov ako kľúčových slov do vyhľadávača boli zákazníci priamo presmerovaní na konkurenciu.

Spoločnosť LVMH sa aktívne snaží o ochranu svojich produktov pri predaji cez internet. Aukčná webstránka eBay v júni minulého roku musela zaplatiť 40 miliónov eur za to, že na svojich stránkach umožnila predaj falošných kópií luxusných značiek.