Je pre váš biznis vhodné virtuálne sídlo spoločnosti?

Komerčný obsah

Jednou z podmienok zapísania spoločnosti do Obchodného registra SR je, že každá firma musí mať označené miesto svojho podnikania. Získať ho, však v dnešnej dobe nie je až taký veľký problém, hlavne vďaka virtuálnym sídlam.

Čo je virtuálne sídlo?

Ide o sídlo, ktoré slúži ako vaša virtuálna kancelária. Na tejto adrese síce nemáte svoje reálne kancelárske priestory, ale využívate ju predovšetkým na zápis do už spomínaného Obchodného aj Živnostenského registra SR a na príjem korešpondencie. Dôležitou službou virtuálneho sídla spoločnosti je preposielanie doručenej pošty na vami uvedenú adresu minimálne jedenkrát do mesiaca. Záleží len na vás, aký interval preposielania si zvolíte.

Je pre mňa virtuálne sídlo to pravé?

Ak si chcete otvoriť obchod s potravinami alebo s oblečením je nutné, aby ste sa fyzicky na danej adrese zdržiavali a boli v kontakte so svojimi zákazníkmi. Služby virtuálnej spoločnosti budú pre vás výhodné v prípade, že vlastníte internetový obchod, rozbiehate biznis sami alebo väčšina vašich zamestnancov pracuje z domu. Dôvodom môže byť aj to, že z nejakého dôvodu nechcete uvádzať na oficiálnych listinách adresu svojho trvalého bydliska.

Aké výhody mi ponúka virtuálne sídlo?

Rozhodujúcim faktorom, či využiť ponuku virtuálneho sídla, bude asi pre viacerých začínajúcich podnikateľov cena. Za prenájom kancelárskych priestorov v centre Bratislavy zaplatíte nemalé finančné prostriedky. Virtuálne sídla spoločnosti vám poskytnú adresu v lukratívnej časti mesta za oveľa menšiu investíciu a ušetrené peniaze môžete využiť rozumnejšie. Ďalšou výhodou je, že firmy, ktoré poskytujú podnikateľom registračné sídlo spoločnosti, majú väčšinou nehnuteľnosť vo svojom vlastníctve. Nie je to však u všetkých virtuálnych sídlach rovnako, a preto je dobré si na začiatok overiť aj túto informáciu.

Bonusové služby

Na webovej stránke MojeSidlo.sk si môžete prezrieť ponuku a cenník služieb, ktoré virtuálne sídlo ponúka. Registračné sídla fungujú na kreditnom systéme, čo znamená, že platíte len za tie služby, ktoré skutočne využívate. Na základe online evidencie doručenej pošty budete mať  prehľad o tom kto, kedy a aký typ zásielky Vám doručil. Ak potrebujete súrne vedieť, čo sa v obálke nachádza a nechcete čakať, pokiaľ vám bude pošta doručená, môžete využiť tiež sken prichádzajúcej pošty.  Zamestnanci virtuálneho sídla vám na základe vášho splnomocnenia listinu naskenujú a prepošlú na e-mail. Ďalšími službami sú tiež napr. e-mailová a SMS notifikácia, odfotenie každej prijatej zásielky ale aj preposlanie pošty mimo SR.