Nadácia Pontis už tento štvrtok rozdá prestížne ocenenia Via Bona Slovakia za rok 2012

Komerčný obsah

ocenenie Via Bona Slovakia

Nadácia Pontis tento rok prijala 66 nominácií firiem. Hodnotiaca komisia vybrala do užšieho výberu 22 projektov. Firmy bojujú o ocenenie Via Bona Slovakia v 7 kategóriách: Zelená firma, Skvelý zamestnávateľ, Prozákaznícka firma, Podporovateľ dobrovoľníctva, Dobrý partner komunity, Zodpovedná veľká firma a Zodpovedná malá/stredná firma roka 2012.

O víťazoch v jednotlivých kategóriách rozhodli nezávislé odborné komisie. Trinásty ročník Via Bona tento rok presiahne aj hranice Slovenska. Jedna malá a jedna veľká firma budú Slovensko zastupovať na European CSR Award v Bruseli. Firmy s najlepšími príkladmi zodpovedného podnikania sa prvýkrát porovnajú s lídrami z 27 európskych krajín. Celoeurópsky projekt zastrešujú organizácie CSR Europe a Business in the Community. Spolu s Nadáciou Pontis sa na koordinácii európskeho ocenenia European CSR Award podieľa ďalších 28 organizácií z Nórska, Veľkej Británie, Belgicka, Chorvátska, Českej republiky a z ďalších krajín.

Ocenenia aj tento rok vyzdvihnú príbehy s konkrétnym prínosom pre zamestnancov, zákazníkov, ale aj ľudí a komunity, ktoré to najviac potrebujú. Postupujúce  firmy prinášajú inšpiratívne riešenia v oblasti ochrany životného prostredia, pomáhajú zdravotne znevýhodneným, sociálne slabším, seniorom, deťom z detských domovov, ľuďom bez domova či matkám s deťmi v krízových centrách,“ vysvetľuje riaditeľka Nadácie Pontis Lenka Surotchak.

Ocenenie v minulosti získala spoločnosť Orion Nova, ktorá zamestnáva odchovancov z detských domovov vo Veľkom Slavkove. Úspešný bol aj projekt Východoslovenskej energetiky, ktorá v spolupráci s ochranármi znížila úmrtnosť chránených vtákov na stožiaroch usmiestnením špeciálnych chráničiek. Medzi malými a strednými firmami bodovalo internetové kníhkupectvo Martinus.sk, ktoré buduje svoju firemnú kultúru na čestnosti, otvorenosti a zodpovednosti. Neorientuje sa len na zákazníkov, ale aj zamestnancov. Vďaka anjelským drobným, ktoré putujú z predaja kníh, podporuje rodiny  s chorými deťmi z Dobrého anjela. Za rozvoj vzdelávania a prístup k zamestnancom získala v minulosti Čestné uznanie spoločnosť Eset. Maxman Consultants vymysleli originálny spôsob ako vzdelávať študentov. Zamestnanci pre nich organizujú pravidelné bezplatné prednášky odborníkov a úspešných ľudí, ktorí im odovzdávajú svoje skúsenosti z praxe.

Galavečerom budú sprevádzať Monika Smolová z Nadácie Pontis a moderátorská dvojica Daniel Baláž a Pavol Hubinák. Počas večera vystúpia pod vedením violončelistu Jozefa Luptáka afterPhurikane, Boris Lenko, Jozef Lupták a Cello Coloseum. Na záver sa k nim pridá Marián Varga. Na úvod zaznejú bubny vďaka deťom so sluchovým postihnutím zo Spojenej školy internátnej na Hrdličkovej ulici v Bratislave pod vedením známeho hudobníka Eddyho Portellu v rámci ich pripravovaného výnimočnému projektu Tortola Drums. 

Via Bona Slovakia bude opäť prepojená s Business Leaders Band. Ide o netradičnú kapelu zloženú z topmanažérov a profesionálnych muzikantov, ktorá vznikla pri príležitosti minulého ročníka odovzdávania prestížneho ocenenia. Hraním v kapele sa snažia šíriť etiku, transparetnosť a boj firiem proti korupcii.

Zdroj: Nadácia Pontis