Úroky na temínovaných vkladoch klesajú. Ako investovať lepšie?

Komerčný obsah

Európska centrálna banka 13. novembra  už po niekoľkýkrát znížila základnú úrokovú sadzbu z 0,5 na 0,25 percenta, na čo takmer automaticky znižovaním sadzieb zareagovali aj naše banky. Štátne dlhopisy, kedysi bezpečný prístav financií, dnes ponúkajú veľmi nízke úroky. Dôkazom sú napríklad nemecké jednoročné štátne dlhopisy s nulovým výnosom.

Pri termínovaných vkladoch na jeden rok je maximálna úroková sadzba, akú môžete v slovenských bankách získať, len niečo cez 1,8 percenta. Veľké banky pri viazanosti na jeden rok neraz ponúkajú úroky len na úrovni 0,5 až 0,7 percenta, pri trojročnej viazanosti sa výnos pohybuje v rozmedzí 1 až 2 percent. Netreba zabúdať na skutočnosť, že úrok pripisujú banky na účet až po jeho zdanení a zarobené financie znehodnocuje aj inflácia, ktorá sa momentálne pohybuje na úrovni 1,6 percenta. Vo finále tak dostanete z termínovaného vkladu len minimálny zisk.

Existujú však aj iné možnosti, ako svoje peniaze zhodnotiť v krátkodobom i strednodobom horizonte. Spoločnosť Across Wealth Management ponúka pre klientov, nie len investovanie do fondov, na burze, ale aj dva vysoko špecializované produkty – Absolut+ a Fix+. Across Fix+ je produkt určený klientom, ktorí požadujú krátkodobú investíciu s fixným výnosom (v rozmedzí 5 – 8,5 % p.a.). Ide o investovanie do dlhových nástrojov so splatnosťami od troch až po 24 mesiacov. Cieľom produktu Absolut+ je dosahovať absolútnu výkonnosť na úrovni 10 percent ročne.

Zdroj: Across Wealth Management