Založenie s.r.o. online – výhodnejšie ako na úrade

Komerčný obsah

Výhody a nevýhody eseročky

Spoločnosť s ručením obmedzeným má svoje výhody i nevýhody. Na jednej strane je tu lepšia ochrana majetku, keďže podnikateľ nemusí znášať krytie rizík vlastným majetkom. Taktiež je aktuálna možnosť lepšieho disponovania s vlastnými financiami. Povinné sú iba odvody do zdravotnej poisťovne. Na strane druhej, nevýhodou je povinnosť uhradiť minimálnu daň bez ohľadu na zisk či straty.

Niekto za nevýhodu spoločnosti s ručením obmedzeným považuje aj o niečo komplikovanejšie a drahšie založenie ako pri živnosti. To však neplatí pri zakladaní eseročky cez internet.

Zvýhodnené zakladanie s.r.o. online

Asi najväčšou motiváciou pri zakladaní spoločnosti s ručením obmedzeným elektronickým spôsobom je cena. Kým pri realizácií zápisu eseročky do obchodného registra klasickým spôsobom sa suma vyšplhá aktuálne na 331,50€, zákon o poplatkoch finančne zvýhodňuje zápisy realizované elektronicky. Cena za založenie s.r.o. online tak klesne až o polovicu na 165,75€.

Veľkým plusom je tiež nespoplatnenie voľných živností, pričom pri „bežnom“ spôsobe platíte za každú voľnú živnosť 5€.

 

založenie s.r.o. online cez Firmáreň.sk

založenie s.r.o. vlastnými silami

zápis do obchodného registra

165,75€

331,50€

voľné živnosti

neobmedzený počet v cene

5€/každá voľná živnosť

administratívny poplatok

93,25€

0€

SPOLU

259€

331,50€ + 5€ za každú voľnú živnosť

Šetrite vlastné prostriedky

Elektronické založenie spoločnosti s ručením obmedzeným má tiež ďalšiu, očividnú výhodu. Celý proces vybavíte za niekoľko minút z pohodlia domova, kým pri klasickom spôsobe je potrebná vaša fyzická prítomnosť na úradoch v mieste vášho trvalého bydliska. Založenie eseročky online je tak výhodné aj pre tých, ktorí sa do miesta svojho trvalého pobytu dostanú len sporadicky.

V neposlednom rade, pokiaľ sa vám nechce všetky byrokratické peripetie spojené so zakladaním spoločnosti s ručením obmedzeným absolvovať na vlastnú päsť, špecializované spoločnosti všetku administratívu vybavia za vás. Je potrebné im uhradiť administratívny poplatok, no vďaka zvýhodnenému elektronickému zápisu vás to v konečnom dôsledku vyjde stále výhodnejšie. Ušetríte pritom čas, peniaze aj nervy.

Šetríte čas

Šetríte peniaze

Šetríte si nervy

Výpis z obchodného registra vám doručíme poštou približne po dvoch týždňoch od registrácie firmy. Súčasťou balíčka budú aj všetky ostatné dokumenty potrebné pre vaše bezproblémové podnikanie.

Za návrh na zápis do obchodného registra klasickým spôsobom zaplatíte vyše 300€. No zákon o správnych poplatkoch finančne zvýhodňuje návrhy na zápis realizované elektronicky. V cene je zahrnutý aj neobmedzený počet voľných živností.

Klasické založenie s.r.o. vyžaduje vašu osobnú prítomnosť na úradoch v mieste vášho trvalého bydliska a tiež znalosť legislatívy. Pri založení spoločnosti cez Firmáreň.sk  všetku administratívu pre vás pripravíme my.

Založte si eseročku online

Výhody založenia spoločnosti s ručením obmedzeným sú nesporné. Nemusíte sa orientovať na úradné hodiny ani platiť stovky eur za zápis do obchodného registra. Registrácia do obchodného registra trvá asi 14 dní a podnikať môžete odo dňa vykonanie registrácie.