Fosfáty v kebaboch ostanú, europoslanci ich prípravu neobmedzili

Kebab v žemli. FOTO: Pixabay

Poslancom Európskeho parlamentu v stredu (13. decembra) chýbali tri hlasy na to, aby zakázali fosfáty, ktoré sa v podobe aditív nachádzajú v nakrájaných kúskoch kebabu alebo gyrosu.

Poslanci z Výboru Európskeho parlamentu pre životné prostredie, verejné zdravie a bezpečnosť potravín (ENVI) 28. novembra vyjadrili vážne obavy týkajúce sa vplyvu fosfátových potravinových prísad na zdravie ľudí.

Internet následne zaplavili informácie o tom, že Brusel sa chystá zakázať predaj týchto mäsových jedál, čo nebola pravda.

Europoslanci si posvietia na výrobu kebabov

Európsky parlament by mohol zamietnuť návrh Európskej komisie, ktorá navrhuje povoliť prítomnosť niektorých fosfátov v mäse. Zakazovať kebab sa ale nechystá.

O tri hlasy kratší

Podľa vyhlásenia hovorkyne Európskeho parlamentu Marjory van den Broekovej zo začiatku decembra europarlament nechce zakázať kebab na území EÚ, len má pripomienky k návrhu povoliť používanie potravinárskych aditív – fosfátov – v mäse používanom v kebaboch.

Európska komisia vo svojej legislatíve o fosfátoch plánovala umožniť používanie fosfátových prísad aj v kebaboch a gyrosoch.

Aby ich nariadenie bolo pre exekutívu Únie záväzné, europoslancom stačilo v stredu v pléne Parlamentu získať proti fosfátovým aditívam nadpolovičnú väčšinu hlasov (376). To sa však nepodarilo.

Za zákaz fosfátových aditív hlasovalo 373 poslancov, 272 bolo proti a 30 členov zákonodarného zboru Európskej únie sa zdržalo hlasovania.

Expert z Komisie: Ak budeme kupovať výrobky nižšej kvality, nemôžeme očakávať, že z predajní zmiznú

Keď majú ľudia niečo radi, nezaujíma ich, čo im radí jesť nejaký úradník, hovorí jeden z najvyššie postavených Čechov v Európskej komisii, LADISLAV MIKO.

Výbor ENVI upozorňoval na riziká pre ľudské zdravie, keďže niektoré štúdie poukazujú na možný negatívny dopad na kardiovaskulárny systém pri príjme fosfátov a členovia výboru chceli počkať na výsledky ďalších štúdií v tomto smere.