Potraviny nikde v Únii nedražejú tak rýchlo ako na Slovensku

Vajcia na Slovensku boli medziročne drahšie o 49,5 percenta, maslo o takmer 37 percent. [Pixabay]

Na Slovensku si spotrebitelia v januári 2018 priplatili za potraviny a nealkoholické nápoje medziročne viac o 6,8 percent. Jedná sa tak o najvýraznejšie zdražovanie v rámci celej EÚ, a to už tretí mesiac po sebe.

Najviac si pritom Slováci priplácajú za vajcia a maslo. Naopak, aj v úvode roka 2018 sa na pultoch v obchodoch predával lacnejší cukor. Vyplýva to z aktuálnej analýzy Slovenského farmárskeho družstva (SFD), vypracovanej na základe údajov Eurostatu.

Riaditeľka potravinárov: Podnikateľské prostredie nie je slovenskému potravinárstvu naklonené

Slovensko je s hrubou potravinárskou produkciou v objeme 3,8 mld. eur na chvoste krajín Európskej únie, píše nová šéfka Potravinárskej komory Slovenska JANA VENHARTOVÁ.

Slovensko tak už tretí mesiac po sebe zaznamenáva nelichotivé prvenstvo. Medziročný nárast cien o 6,8 percenta je najvýraznejší v rámci celej EÚ. V januári sa za SR umiestnilo Estónsko (5,6 percent) nasledované všetkými našimi susedmi z V4, teda Českou republikou (4,5 percent), Maďarskom (4,5 percent) a Poľskom (4,1 percent).

V Európskej únii ako celku sa ceny potravín a nealkoholických nápojov zvýšili o 2,2 percenta, v eurozóne o 1,7 percent. Naopak, zlacňovanie potravín pocítili obyvatelia Grécka (o 1,0 percento), Írska (o 1,6 percenta) a Cypru (o 4,4 percenta).

Drahšie najmä vajcia a maslo

V úvode roka si Slováci podľa analýzy siahli hlbšie do vrecka najmä kvôli vajciam, ktoré boli medziročne drahšie o 49,5 percenta. Za maslo si spotrebitelia priplatili o takmer 37 percent viac ako pred rokom a drahšie nás vyšiel aj nákup ovocia, a to o vyše 18 percent v porovnaní s januárom 2017. Naopak, za cukor platia zákazníci v obchodoch približne o 9 percent menej ako v úvode uplynulého kalendárneho roka.

Kontaminované vajcia sa dostali do takmer celej Únie

Správanie Holandska vo fipronilovom škandále je podľa slovenskej ministerky neakceptovateľné.

Za drahšími vajcami stojí podľa analýzy SFD fipronilová kríza, za vyššími cenami masla a mliečnych výrobkov maslová či mliečna kríza.

„Za niektoré druhy ovocia si priplácame zase kvôli mrazom, ktoré nečakane udreli na jar 2017. Cukor smerom nadol ťahá jeho prebytok v Európe, znásobený zrušením kvót v októbri 2017,“ priblížila Eva Sadovská, analytička SFD.

„V nasledujúcich mesiacoch očakávame na Slovensku tempo zdražovania potravín a nealkoholických nápojov na úrovni 6,5 až 7,0 percent. Aj naďalej tak budeme patriť medzi tie ekonomiky EÚ, ktoré si za ne priplácajú medziročne najviac. Kým v prípade vajec a masla očakávame v najbližších mesiacoch roka 2018 stabilizáciu cien, v prípade cukru sa domnievame, že jeho cena ešte poklesne,“ dodala Sadovská.