Pôvod potraviny a pôvod hlavnej prísady. Komisia vysvetľuje ako ich označovať

Ilustračný obrázok [pixabay]

Podľa európskej regulácie o označovaní potravín sa výrobca môže rozhodnúť, či uvádza krajinu pôvodu potravinárskeho výrobku. Ak to ale urobí, bude musieť označiť aj krajinu pôvodu hlavnej ingrediencie v potravine, v prípade, že je iná než krajina pôvodu celej potraviny.

Vyplýva to z návrhu usmernenia k regulácii označovania pôvodu potravín, ktorý zverejnila Európska komisia a ku ktorému sa nedávno skončila verejná konzultácia.

Pôvod pšenice, ryže či paradajok

Snaha označovať potravinárske produkty detailnejšie pochádza z krajín ako Taliansko alebo Grécko.

Taliansko prijalo v auguste 2017 zákon, podľa ktorého treba uvádzať na baleniach s cestovinami a ryžou aj krajinu pôvodu hlavnej suroviny. Spotrebitelia tak vedia, odkiaľ pochádza pšenica či ryža, z ktorej sú vyrobené.

Talianski poľnohospodári sa totiž sťažovali, že mnoho cestovín, ktoré majú označenie „vyrobené v Taliansku“, je vyrobené z obilia, ktoré sa nedopestovalo v krajine.

Nie sú talianske cestoviny ako talianske cestoviny

Taliani si začnú označovať vlastné cestoviny – teda také vyrobené z talianskej pšenice. EÚ s vynucovaním pravidla o označovaní pôvodu hlavnej zložky potravín mešká.

Talianske ministerstvo poľnohospodárstva teraz plánuje do tohto nariadenia zahrnúť aj potravinové výrobky z paradajok a Grécko chce tento rok prijať podobné opatrenie pre mlieko.

Predstavitelia európskeho potravinárskeho priemyslu tvrdia, že tieto opatrenia narušujú jednotný trh EÚ.

Zmätok spotrebiteľov

Organizácia, ktorá sa zaoberá spotrebiteľmi a potravinovou bezpečnosťou (Safe Food Advocacy Europe, SAFE), hovorí, že usmernenie Európskej komisie, ktoré v zásade hovorí, že označovanie je naďalej dobrovoľné, vedie k stavu, ktorý je pre spotrebiteľov zmätočný.

Návrh usmernia je podľa nich v rozpore so snahou Európskeho parlamentu dosiahnuť povinné označovanie pôvodu. Odvoláva sa aj na správu organizácie európskych spotrebiteľov (BEUC), podľa ktorej spotrebitelia chcú poznať pôvod svojich potravín.

Rôzny pôvod surovín

Asociácia, ktorá reprezentuje výrobcov potravín a nápojov FoodDrinkEurope vysvetľuje, že detailnejšie uvádzanie pôvodu hlavnej suroviny nie je vždy možné.

„V prípade niektorých potravín, napríklad tých, ktoré obsahujú veľké množstvo surovín, predávajú sa na celom svete a spracovávajú sa prostredníctvom rôznych výrobných procesov, sa pôvod primárnej zložky neustále mení na základe faktorov, ako je dostupnosť trhu, sezónnosť, kvalita, cena atď. Keďže závisia od vonkajších faktorov, zmeny v pôvode zdrojov sa nedajú určiť vopred,“ uviedla FoodDrinkEurope.

Viaceré suroviny sa zvyčajne zmiešajú dokopy, takže by bolo mimoriadne náročné určiť krajinu ich pôvodu. Pre väčšinu malých a stredných podnikateľov by to bolo praktický nemožné a finančne veľmi náročné.