Sú v nových členských krajinách nekvalitnejšie potraviny?

Výsledky odborného testovania niektorých značkových druhov potravín nakúpených v rôznych členských krajinách EÚ ukázali rozdiely v produktoch. Podľa Asociácie spotrebiteľov Slovenska bola kvalita rovnakých produktov spravidla horšia v „nových členských štátoch EÚ“, naopak u tovarov zakúpených v supermarketoch v Nemecku a Rakúsku kvalita dosahovala najväčšie štandardy.

"Nižšou kvalitou boli väčšinou postihnuté výrobky určené pre tzv. nové členské krajiny EÚ. Nikdy sa nestalo, aby horšou kvalitou boli postihnuté výrobky určené pre nemecký alebo rakúsky trh," povedal pre TASR Miloš Lauko predseda združenia Asociácie spotrebiteľov Slovenska.

Markantné rozdiely identifikovali pracoviská Štátneho veterinárneho a potravinového ústavu pri Coca Cole, kde na rozdiel od produktu predávaného v západnej Európe alebo v Českej republike sa na Slovensku, v Rumunsku a Bulharsku namiesto sacharózy pridáva do originálneho sirupu izoglukóza, ktorá je lacnejšia a vyrába sa z kukurice. Producent túto informáciu uvádza na obale.

Zdôvodňuje to tým, že použitím izolglukózy sa zjednodušuje výrobný postup, pričom ich závod na Slovensku nie je vybavený na spracovávanie kryštalického cukru. Spracováva tekutú izoglukózu.

V teste AsS dopadlo zle korenie od rodinného medzinárodného koncernu Kotany. Vo vzorkách balení zakúpených v Bulharsku identifikovali príliš veľký podiel rozdrvených a poškodených zŕn v porovnaní s baleniami s iných krajín. Pri čiernom korení, ktoré bolo pre maďarský slovenský a rakúsky trh mala byť tiež vlhkosť vyššej než odporúča norma. Veľký rozdiel zistili z prieskumu v cene čierneho korenia počítaného na kilogram medzi Rakúskom a Slovenskom.

V prípade sladkej papriky od tohto istého výrobcu testovanie identifikovalo iný podiel ceneného prírodného farbiva. Najviac ho malo balenie zakúpené v Rakúsku. Na hranici normy bol obsah farbiva v balení pre bulharský trh.

Výrobca korenia sa bráni. Tvrdí, že zistené rozdiely môžu byť spôsobené jedine rôznymi várkami prírodnej suroviny, času produkcie a rozdieloch vo výnosoch pri rôznych úrodách. „Keďže naše produkty sú prírodné produkty, ktorých kvalita je ovplyvňovaná aj klimatickými podmienkami, my sa s týmito rozdielmi snažíme vysporiadať čo najlepšie“(…) V žiadnom prípade tieto rozdiely nie sú dôkazom, že kvalita produktov je iná“, uviedla pre EurActiv.sk Elisabeth Voltmerová z firmy Kotany.

Pokiaľ ide o papriku, tam sa podľa výrobcu stráca prírodné farbivo čím dlhšie je produkt uskladnený. V závislosti od doby zberu a dátumu výroby, čím v bližšie je produkt k dobe exspirácie tým bude mať farbiva menej. Kapsantín, ako sa farbivo nazýva, sa stráca oxidáciou pri bežnom skladovaní.

Podľa Voltmerovej by pre ich firmu bolo logisticky nemožné z fabriky z rakúskeho Wolkersdorfu cielenie expedovať rôznu kvalitu do rôznych krajín.

Najlepšie z testu AsS vyšla čokoláda Milka, ktorá mala vo všetkých vzorkách indentickú kvalitu. Pri kávových produktoch degustátori zaznamenali odchýlky v chuti či farbe. Výrobca Nescafé Gold v reakcii pre EurActiv tvrdí, že recept kávy sa líši pre rôzne európske trhy v závislosti od "preferencií spotrebiteľov". Kedže ako výrobca, ktorý uvádza na trh produkty pre slovenský a český trh sú na obaloch uvádzané česká (Nestlé Česko, s.r.o) a slovenská firma (Nestlé Slovensko, s.r.o), podľa toho má spotrebiteľ spoznať, že ide o výrobok pre konkrétny trh. Z rozdielov v typoch kávy vyplýva aj iná cena, ktorú test identifikoval. 

 Prezentáciu z tlačovej konferencie nájdete na tejto linke