Slovenský dodávateľ sa s unikátnym produktom presadil na zahraničných trhoch

Komerčný obsah

Spolupráca obchodu a výrobcu často prerastie aj za hranice Slovenska. Príkladom je úspech tekutej marinády v tube, ktorú neďaleko Trnavy vyrába firma Progast pre Tesco. V minulom roku sa marináda etablovala na slovenskom a českom trhu, tento rok si svojich zákazníkov našla v maďarských obchodoch Tesco.

„Spojením našich skúseností a skúseností Tesca sa nám podarilo pripraviť pre zákazníka skutočne lákavý produkt, ktorý v súčasnosti ponúkame už na viacerých trhoch,“ vyhlásil Pavol Kvasnica, majiteľ spoločnosti Progast.

Práve firma Progast v spolupráci s maloobchodnou sieťou Tesco vyrába marinádu na prírodnej báze v praktickej tube. Zákazníci ju môžu nájsť v obchodoch Tesco v deviatich rôznych príchutiach.

„Marináda predstavuje atraktívny produkt z viacerých hľadísk. Ide o výrobok stvorený pre grilovaciu sezónu, ide o kvalitný produkt bez prídavných látok a zároveň autori mysleli na inovatívne praktické balenie. Nie je prekvapením, že sa tovar stretol s úspechom i za hranicami Slovenska,“ pridáva sa Peter Piešťanský, manažér komerčného oddelenia spoločnosti Tesco.

Spoločnosť Progast je príkladom úspešného slovenského potravinára. Firma vznikla už v roku 1991. Zamestnáva viac ako 100 ľudí a svoje výrobky exportuje aj na východoeurópske trhy ako je napríklad Bielorusko, Rusko alebo Kazachstan. Každý rok dosahuje nárast tržieb päť až desať percent.

Progast a Tesco však nespolupracujú len v rovine vývoja a predaja marinády. Obe spoločnosti zároveň spojili sily aj pri promo akcii celkovej grilovacej sezóny so značkou „Tesco Gril“. Grilmajster z firmy Progast totiž predstavuje produkty  po celom Slovensku. Stačí, ak si zákazník zakúpi jeden z produktov Tesco Gril a za odmenu sa môže zapojiť do ochutnávky Tesco výrobkov na gril a ako darček dostane napríklad nealko nápoj. Najbližšie ochutnávky prebehnú v hypermarkete Tesco vo Zvolene (12.6.), v Banskej Bystrici (13.6.), v Košiciach (19.6.) a v Prešove (20.6.).