O Bratislave ako o destinácii kongresového turizmu sa bude hovoriť na odbornej konferencii

Komerčný obsah

Podľa výkonného riaditeľa BTB Martina Horvátha je hlavným cieľom konferencie odborná diskusia o tom, aké možnosti ponúka Bratislava potenciálnym organizátorom kongresov a konferencií. „Bratislava napríklad nemá moderné kongresové centrum, no napriek tomu môže svojou ponukou v niektorých parametroch konkurovať aj Viedni. Toto videnie hlavného mesta nám potvrdilo aj stretnutie, ktoré sa odohralo medzi primátorom hlavného mesta Bratislavy M. Ftáčnikom a generálnym tajomníkom UN WTO T. Rifaiom,“ konštatuje Martin Horváth. MICE špecialistka BTB Agáta Mikulová dodáva, že z organizovania veľkého kongresu, či konferencie profituje vždy celé mesto. „Keď prídu do akéhokoľvek mesta stovky až tisícky účastníkov nejakej konferencie, či kongresu, žije tým prakticky celé mesto,“ približuje s tým, že na konferenciu sú naviazané nielen ubytovacie a stravovacie kapacity, ale aj mnohé ďalšie služby, ktoré „kongresoví turisti“ využívajú. „Z organizácie kongresu tak ťaží široké spektrum firiem, podnikateľov aj poskytovateľov služieb,“ dodáva Agáta Mikulová.

Jednou z podmienok, aby bol v akomkoľvek meste kongres, je blízkosť medzinárodného letiska, čo Bratislava spĺňa. „Okrem toho je nespornou výhodou aj to, že v centre mesta sú všetky dôležité miesta z pohľadu konferencií dostupné chôdzou,“ dopĺňa Jake Slegers, výkonný riaditeľ Americkej obchodnej komory v SR. Dôležité je podľa neho aj to, že Bratislava je zatiaľ neobjavenou destináciou v kongresovom turizme. „Rovnako, ako keď cestujete na dovolenku, vždy vás láka také miesto, kde ste ešte neboli,“ vysvetľuje Jake Slegers.

Úvodné slovo na konferencii bude mať František Palko, štátny tajomník Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR a tiež Ivana Magátová, generálna riaditeľka sekcie cestovného ruchu na Ministerstve dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR.

Na konferencii vystúpia zahraniční odborníci Pádraic Gilligan a Patrick Delaney z írskej agentúry SoolNua, ktorí sa prezentujú svojím „iným pohľadom“ na stretnutia a podujatia. Hosťom konferencie bude aj Hugo Slimbrouck zo spoločnosti Ovation Global DMC, ktorý má viac ako 30-ročné skúsenosti z oblasti manažmentu kongresového cestovného ruchu. Všetci títo traja** experti budú okrem diskusných panelov počas konferencie, viesť aj workshop, ktorý sa uskutoční 4. decembra 2014 rovnako ako konferencia v bratislavskom hoteli Sheraton. Priamo od svetových školiteľov sa účastníci workshopu dozvedia viac o marketingu destinácie, o tom ako urobiť naozaj dobrú prehliadku destinácie a tiež to, ako vytvoriť víťazný návrh pri získavaní kongresu, konferencie či iného podujatia.

Konferencia je realizovaná vďaka podpore partnerov Radisson Blu Carlton Hotel, Slovenská agentúra pre cestovný ruchSheraton Bratislava Hotel.

KEDY: 3. – 4. decembra 2014

KDE: Sheraton Bratislava Hotel

PROGRAM:

streda 3. decembra: Medzinárodná konferencia pre profesionálov v cestovnom ruchu (9.00 – 15.00)

štvrtok 4. decembra: Workshop – round tables (9.00 – 17.00)

Účasť na konferencii je bezplatná, avšak len pre registrovaných účastníkov. 

Registrácia na konferenciu aj workshop je možná tu:

http://meetingindustry.sk/registracia-konferencia/

http://meetingindustry.sk/registracia-na-workshop/

a tiež na mailovej adrese rsvp@mediacentral.sk

PRESS BRIEFING: štvrtok  4. decembra 2014 o 13:00.

Novinári sa môžu akreditovať tu:

Barbora Bognárová

PR manažér MEDIA CENTRAL

bognarova@mediacentral.sk

0917 135 184

Viac informácií o konferencii, programe a spíkroch, nájdete tu: http://meetingindustry.sk/