Edit Bauer nominovaná na prestížne ocenenie MEP Awards 2007

Krátka správa

Slovenská europoslankyňa Edit Bauer (EPP-ED, EĽS-ED) bola nominovaná na prestížnu cenu MEP Awards 2007. Ocenenie udeľuje magazín o dianí v Európskom parlamente The Parliament v celkovo desiatich kategóriách. Poslankyňa za stranu SMK bola nominovaná v kategórii Spravodlivosť a ľudské práva spolu s dvoma ďalšími europoslancami: Jeanine Hennis-Plasschaert (ALDE) z Holandska a Michaelom Cashmanom (SES) z Británie.

Ako infromovala agentúra SITA, nominácia má byť ohodnotením doterajšej práce Edit Bauer v EP, predovšetkým jej správy o sociálnej ochrane a sociálnom začlenení, ktorú EP prijal v roku 2006, ako aj správy o stratégii boja proti obchodovaniu s ľuďmi, ktorá okrem iného upriamila pozornosť členských štátov EÚ na tento problém a vyzvala ich, aby prijali potrebné opatrenia na jeho riešenie. Nominácia má odzrkadľovať angažovanosť poslankyne za posilňovanie práv nezamestnaných a osamelých rodičov, predovšetkým žien, píše sa v odôvodnení.

Jeanine Hennis-Plasschaert bola nominovaná za angažovanie sa v oblasti bezpečnosti na letiskách, boj za slobodu vyjadrovania, demonštrovania a rovnoprávne postavenie homosexuálov v Rusku. Bývalý herec Michael Cashman zase za svoje aktivity v boji proti chudobe, diskriminácii a homofóbii.

Nominácie pre každú kategóriu pochádzajú od mimovládnych a neziskových organizácií pracujúcich v špecifických oblastiach, za ktoré je cena udeľovaná. Organizácie boli požiadané, aby nominovali toho europoslanca, o ktorom si myslia, že vykonal mimoriadnu prácu v danej problematike. O víťazovi rozhodnú v hlasovaní poslanci Európskeho parlamentu, ich asistenti pracujúci priamo v EP a ďalší pracovníci EP, ktorí sú predplatiteľmi magazínu The Parliament. Hlasovanie sa končí 21. septembra a ceremónia odovzdávania cien sa uskutoční 9. októbra 2007 v Bruseli.