Nezávislí poslanci v EP – Slovensko

 

Krátka správa

Na portáli EurActiv.sk nájdete od 17. júla 2006 v rámci sekcie Slovensko v EP novú podsekciu „Nezávislí poslanci – Slovensko“, ktorá bude informovať o činnosti slovenských nezaradených europoslancov v Európskom parlamente.

Okrem siedmich politických frakcií pôsobí v Európskom parlamente aj skupina tzv. „nezávislých“ poslancov, ktorí nie sú členmi žiadnej politickej skupiny. V tomto parlamentnom období je ich aktuálny počet 43, medzi nimi sú aj traja slovenskí europoslanci – Peter Baco, Irena Belohorská a Sergej Kozlík.

Všetci traja boli do Európskeho parlamentu zvolení za stranu HZDS – ĽS a všetci pôsobili určitý čas na ministerských postoch v slovenskej vláde – stáli na čele ministerstva pôdohospodárstva, ministerstva zdravotníctva a ministerstva financií.

  • Hlavnými oblasťami záujmu Petra Baca v rámci jeho pôsobenia v Európskom parlamente je poľnohospodárstvo a regionálna politika.

  • Irena Belohorská sa ako lekárka najviac zaujíma o zdravotníctvo a životné prostredie, ale i o zahraničnú politiku a ľudské práva.

  • Sergej Kozlík sa zaoberá najmä finančnými, menovými a rozpočtovými záležitosťami.

Podľa aktuálnych informácií sa slovenskí nezávislí europoslanci neusilujú o získanie členstva v žiadnej z parlamentných politických frakcií.