Socialisti chcú oživiť Ústavu

 

Krátka správa

Lídri socialistických a sociálnodemokratických skupín v národných parlamentoch sa stretnú s poprednými osobnosťami zo Socialistickej skupiny v Európskom parlamente a s bývalými členmi socialistického výboru v Európskom konvente.

Diskusia v delegačnej miestnosti maďarského parlamentu začne vo štvrtok 23. februára a bude sa točiť okolo dvoch hlavných tém – „Budúcnosť ústavného procesu“ a „Konkurencieschopnosť a solidarita“.

Maďarský premiér Ferenc Gyurcsány bude medzi štyrmi očami rokovať s lídrom Socialistickej skupiny v EP Martinom Schulzom.

V prvej časti konferencie vystúpia maďarský premiér Ferenc Gyurcsány, predsedníčka parlamentnej skupiny MSZP Ildikó Lendvai a predseda Strany európskych socialistov (SES) Poul Nyrup Rasmussen.

Nasledovať bude diskusia na tému „Budúcnosť ústavného procesu“ pod vedením predsedu socialistickej skupiny vo francúzskom Národnom zhromaždení Jeana-Marca Ayraulta a bývalého člena Európskeho konventu a podpredsedu výboru pre európske záležitosti rakúskeho Caspara Einema.

V druhej časti konferencie sa bude diskutovať o „Konkurencieschopnosti a solidarite”. Vystúpia napríklad podpredseda SES Giuliano Amato a predseda Európskeho parlamentu Joseph Borrell.