Do Eurovolieb ide silný tím

Komerčný obsah

„Rozhodnutie členov strany rešpektujem. Ďakujem tým, ktorí sa primárok zúčastnili a prispeli tak k férovej vnútrostraníckej súťaži. Zvlášť sa chcem poďakovať tým, ktorí hlasovali za mňa. Súperovi Ivanovi Štefancovi gratulujem. Ako som povedal už skôr, bude dobrým lídrom,“ povedal Kukan.

O celej kandidátke rozhodne SDKÚ-DS opäť v primárnych voľbách 8. marca. Kukan by mal na nej obsadiť druhé miesto, čo podporil aj predseda strany Pavol Frešo.

Už teraz však musí SDKÚ-DS podľa Kukana pracovať na úspechu v májových voľbách do Európskeho parlamentu. „Definitívne rozhodnú voliči 24. mája,“ zdôraznil Kukan. „Ja som pripravený vložiť do súboja všetko. Za posledných päť rokov som si v Európskom parlamente vybudoval pevné pozície, na ktorých chcem stavať aj naďalej. Som odhodlaný dokázať, že SDKÚ-DS má pevné postavenie v slovenskej aj európskej politike," doplnil Kukan.

Autor/Zdroj: Eduard KUKAN, člen Európskeho parlamentu, člen Výboru pre zahraničné veci, Predseda Delegácie pre vzťahy s Albánskom, Bosnou a Hercegovinou, Srbskom, Čiernou Horou a Kosovom