Letný tábor pre deti a 56. Ročník MSM Rysy 2012

Komerčný obsah

Tento rok už po piatykrát sa najmladšia slovenská europoslankyňa Katarína Neveďalová zúčastnila Medzinárodného stretnutia mládeže RYSY. Na vrchol Rysov nevystúpila však len s pár priateľmi ako po minulé roky. V tomto roku spojila myšlienku MSM RYSY s usporiadaním letného tábora pre deti z detských domov a sociálne slabších rodín.

Mnohí si možno kladiete otázku prečo letný tábor pre spomínané deti. Podľa slov europoslankyne práve preto, že sú medzi nami deti, ktoré nemajú šťastie vyrastať v rodine a zároveň sú medzi nami deti, ktorých rodičia síce pracujú, ale nemôžu si dovoliť niekoľkodňový pobyt vo Vysokých Tatrách.

Práve preto sa K. Neveďalová rozhodla spojiť príjemné s užitočným a v termíne 2. – 5. augusta pripravila tábor pre 40 detí v Tatranskej Lomnici s bohatým programom. Počas prvého večera sa so všetkými deťmi zoznámila pri večernej opekačke, ktorej perličkou sa stal nádherný jeleň, ktorý bol vo vzdialenosti len niekoľko krokov.  

V piatok sa všetci vybrali zo Štrbského plesa na spomínaný výstup na Rysy. Všetky deti vystúpili do výšky 2250 m.nm. k Chate pod Rysmi a tretina mala dosť síl na to, aby vystúpila až na vrchol Rysov s nezabudnuteľným výhľadom.  
V sobotu po návšteve Múzea TANAPu pre deti pripravila, ako hovorí „so svojim tímom“ zábavno-športové súťaže spojené s varením gulášu a prehliadkou historických zbraní v InterCampe Tatranec. V nedeľu tesne pred odjazdom navštívili jedinú sprístupnenú jaskyňu vo Vysokých Tatrách, ktorou samozrejme je Belianska jaskyňa.

Počas celého pobytu mali deti možnosť precvičiť si svoju angličtinu s Neveďalovej kamarátmi z Holandska a Kanady. Keďže sa všetkým deťom v tábore veľmi páčilo, výzvou a zároveň predsavzatím europoslankyne Neveďalovej pre budúci už 57. Ročník MSMS RYSY je pripraviť takýto tábor aspoň pre 150 detí.

Video z akcie nájdete na tejto linke